مالیات بر ارزش افزوده این کالاها کاهش می‌یابد
۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۵

معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: بر اساس تصمیمات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت نرخ مالیات بر ارزش افزوده مواد اولیه و جانبی تولید دارو و تجهیزات پزشکی و شیرخشک اطفال، به منظور مدیریت هزینه ‌ای درمان در سال۱۴۰۱ از ۹ درصد به یک درصد کاهش یابد.

سید محمد حسینی، معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: بر اساس لایحه معافیت واردات مواد اولیه دارویی، شیر خشک و تجهیزات پزشکی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده که با قید دو فوریت تقدیم مجلس شورای اسلامی شد، نرخ مالیات آن از ۹ درصد به یک درصد کاهش یافت.

حسینی در خصوص اهمیت و ضرورت این لایحه اظهار کرد: در راستای کاهش هزینه های تولید و قیمت نهایی دارو، شیر خشک و تجهیزات پزشکی از طریق کاهش میزان مالیات بر ارزش افزوده و با لحاظ حمایت از کالاهای تولید شده در داخل کشور، این لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: بر اساس تصمیمات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در خصوص کاهش نرخ مالیات بر ارزش افزوده، واردات مواد اولیه و جانبی تولید دارو و تجهیزات پزشکی و شیرخشک اطفال، مقرر گردید به منظور مدیریت هزینه ‌ای درمان، نرخ مالیات بر ارزش افزوده اقلام یاد شده در سال۱۴۰۱ از ۹ درصد به یک درصد کاهش یابد.

دارو ارزان می‌شود

حسینی تصریح کرد: با تصویب این لایحه فشار نقدینگی به کارخانجات داروسازی کاهش و به تبع آن بهای تمام شده دارو نیز کاهش خواهد یافت.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha