۲۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۸
رشد ۸ درصدی تولید محصولات ویژه در فولاد مبارکه

مدیرعامل فولاد مبارکه از رشد ۸ درصدی تولید محصولات ویژه در فولاد مبارکه خبر داد.

به گزارش فردای اقتصاد و به نقل ازروابط عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان، محمدیاسر طیب‌نیا درجلسه کمیته مدیریت خردادماه این شرکت که با حضور معاونان و مدیران فولاد مبارکه در محل برگزاری جلسات شرکت برگزار شد، تصریح کرد: طی دو سال اخیر و به ویژه از ابتدای سال جاری، یکی از اهدافی که در دستور کار شرکت و حتی گروه فولاد مبارکه قرار گرفته تولید محصولات ویژه است و این مهم در تابلو اهداف تمامی نواحی شرکت آمده و هر ماه روند حرکت در این مسیر را کنترل و پایش می‌کنیم.

 وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۴ محصول جدید در فولاد مبارکه تولید و به بازار عرضه شد، ادامه داد: تولید چند محصول جدید دیگر نیز برای سال ۱۴۰۲ در نظر گرفته شده است و هم اکنون، با همکاری واحدهای ذی‌ربط، مراحل تولید آن‌ها در حال بررسی است. تولید آزمایشی برخی از آن‌ها نیز در حال انجام است.

 مدیر عامل فولاد مبارکه از آغاز عملیات تعمیرات اساسی خط تاندم و اسیدشویی شماره یک فولاد مبارکه خبر داد و با بیان اینکه این تعمیرات بزرگ در چابک‌سازی سازمان و تامین حداکثری نیاز کشور به انواع ورق نقش بسزایی دارد، ‌ بر تدارک و اتخاذ تمهیدات لازم برای انجام و تسریع اقدامات در این بخش تاکید کرد.

حرکت خطوط تولید  در مسیر جهت‌گیری‌های سازمان

وی با مثبت ارزیابی کردن شاخص‌های ایمنی و رشد کیفی محصولات گفت: اگرچه دست‌یابی به رکوردهای کمی ارزشمند است، اما افزایش سطح کیفی محصولات و افزایش محصولات منطبق با سفارش طی ماه‌های اخیر نشان می‌دهد شرکت و به‌ویژه خطوط تولید به‌درستی در مسیر جهت‌گیری‌های سازمان در حال حرکت‌اند.  

تاکید بر افزایش سطح کیفی کنسانتره تحویلی از سوی معادن 

طیب نیا با تاکید بر اهمیت افزایش سطح کیفی کنسانتره از سوی معادن خاطرنشان کرد: کارشناسان خرید فولاد مبارکه باید با تعاملات بیشتر با معادن، تولید محصولات کیفی را مطالبه کنند تا معدن‌کاران نیز با ارتقای کیفیت محصولات خود، راه تولید محصولات کیفی را با تحویل کنسانتره کیفی‌تر به شرکت هموار سازند.

 

وی با اشاره به هدف‌گذاری فولاد مبارکه برای حفظ سهم تولید خود در فولاد کشور افزود: برای دست‌یابی به اهداف امسال نیز باید در تامین موجودی‌های گندله و کنسانتره و به‌طورکلی مواد اولیه موردنیاز شرکت به‌گونه‌ای عمل کنیم که با توجه به تغییر فصول و محدودیت‌های انرژی، برای دست‌یابی به اهداف کمی و کیفی شرکت با مشکل مواجه نشویم.

بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌های موجود

مدیر عامل فولاد مبارکه گفت: ظرفیت‌های ایجادشده در شرکت در همه زمینه‌ها به‌ویژه در بخش معادن و سنگ‌آهن باید همواره آماده‌به‌کار باشد و معاونت امور معادن شرکت و شرکت‌های زیرمجموعه که در این حوزه ماموریت دارند باید هریک به وظایف محوله به‌گونه‌ای همت گمارند که در هیچ‌یک از مقاطع زمانی با مشکل کمبود مواد اولیه و سنگ‌آهن مواجه نشویم.

به گفته وی، همچنین باید به حوزه خرید و انتقال سنگ‌آهن از سنگان و توسعه ناوگان حمل‌ونقل توجه بیشتری داشته باشیم و با اتخاذ راهکارهای مناسب در این بخش نیز نهایت بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود را صورت دهیم. در حوزه فعالیت‌های معدنی فولاد مبارکه، پروژه‌هایی که با شناسایی تکنولوژی روز دنیا و همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان سرعت بیشتری پیدا می‌کنند، باید بیش‌ازپیش موردتوجه قرار گیرند، زیرا استفاده ظرفیت‌های دانشی، تخصصی و مشاوران زبده می‌تواند در بسیاری مواقع فرایند کار را دگرگون کند.

ضرورت افزایش در زمینه‌های کیفی، بهره‌وری و زیست‌محیطی 

طیب نیا،  ادامهداد: در حوزه کیفیت، افزایش بهره‌وری و محیط‌زیست به دستاوردهای خوبی دست یافته‌ایم، اما نباید به شرایط فعلی بسنده کنیم. به خاطر داشته باشیم از فولاد مبارکه به‌عنوان پیشران در همه حوزه‌ها انتظارات بالاست. در بسیاری از زمینه‌ها ازجمله اقدامات زیست‌محیطی مطابق با تعهدات خود عمل کرده‌ایم، اما فولاد مبارکه خود را با سازمان‌های جهان‌تراز مقایسه می‌کند و باید بویژه در زمینه‌های کیفی، بهره‌وری و زیست‌محیطی فراتر از تعهدات خود عمل کند.

وی اقدامات انجام‌شده در حوزه فروش و عرضه محصولات فولاد مبارکه در سال گذشته و اوایل سال جاری را ارزشمند دانست و گفت: انتظار می‌رود ضمن اولویت دادن به تامین بازارهای داخلی، با شناسایی بازارهای جدید صادراتی، عملکرد بهتری در صادرات و ارزآوری برای کشور داشته باشیم.

 

بازدید اختصاصی مدیران واحدهای پشتیبانی و ستادی از خطوط تولید

 مدیر عامل فولاد مبارکه افزو. د: در راستای چابک‌سازی بیشتر سازمان، موضوعانی نظیر نیازهای آموزشی کارکنان بخش‌ها، خرید قطعات، مواد اولیه و مصرفی، موارد ایمنی و خلاصه هرآنچه در جلسه کمیته مدیریت در مسیر بهبود فرایند کار و تولید، کیفیت و ایمنی مطرح می‌شود، باید از طرف مدیران مربوطه بلافاصله در دستور کار قرار گیرد و اقدامات مربوط به آن انجام شود.

به گفته وی، همچنین مدیران واحدهای پشتیبانی و ستادی باید در ادوار مختلف شش‌ماهه، سالانه یا دوسالانه بسته به شرایط مقتضی، از خطوط تولید بازدیدهای اختصاصی داشته باشند، با مدیران تولید جلسات اختصاصی برگزار کنند و به‌صورت ملموس‌تر با مسائل تولید آشنا شوند.

طیب نیا با تاکید بر اینکه، فولاد مبارکه یک شرکت تولیدمحور و عملیاتی است؛ تصریح کرد:  از این رو همه مدیران به‌ویژه مدیران حوزه منابع انسانی باید به‌صورت جزءبه‌جزء در جریان امور تولید، پشتیبانی و تامین باشند؛ ازاین‌رو می‌طلبد هر معاونت به‌طور خاص با برنامه‌ریزی‌های دقیق و حساب‌شده‌ در ادوار مختلف، به این امر همت گمارد.

هم افزایی در راستای انجام کارهای گروهی و تیمی در شرکت

وی خاطرنشان کرد: این یک اصل است که هریک از مدیران و کارکنان می‌توانند در راستای انجام کارهای گروهی و تیمی هم‌افزایی داشته باشند و این امر میسر نمی‌شود، مگر با تعامل هرچه بیشتر با یکدیگر. ازاین‌رو بازدیدهای اختصاصی مدیران ستادی و پشتیبانی از خطوط تولید باید به شکل سازماندهی‌شده‌ای انجام شود.

مدیر عامل فولاد مبارکه افزود: بر اساس چهار وظیفه‌ای که بر عهده مدیران سازمان است و انتظار می‌رود تا سطوح پایین‌تر نیز انجام شود، باید دستاوردها و موفقیت‌های گذشته و حال سازمان روایت شود. نباید روند و شیوه کار به گونه‌ای باشد که گزارش عملکردها و موفقیت‌ها فقط در جلسات کمیته مدیریت شرکت تشریح شود، بلکه همه مدیران باید طی جلساتی با کارکنان نواحی خود، موفقیت‌ها و دستاوردهای دیروز و امروز سازمان و حتی شرکت‌های زیرمجموعه گروه را روایتگری و تبیین کنند و این وظیفه ذاتی یک رهبر و مدیر داناست.

 

 حرکت در مسیر تبدیل‌شدن به صنعت سبز از راهبرهای فولاد مبارکه

 وی با بیان اینکه نتایج به‌دست‌آمده در سایه کارِ تیمی و خرد جمعی حاصل شده و شایسته قدردانی است، ‌ به لزوم افزایش بهره‌وری، بهینه‌سازی مصارف انرژی و مواد مصرفی، کاهش هزینه‌های تولید و ضایعات، افزایش محصولات منطبق با سفارش، رعایت حداکثری دستورالعمل‌های ایمنی و نگاه همه‌جانبه به توسعه پایدار تاکید کرد و گفت: یکی از راهبردهای اساسی فولاد مبارکه به‌ویژه در شرایط فعلی حرکت در مسیر تبدیل‌شدن به صنعت سبز است؛ ازاین‌رو باید در این راه اهتمام حداکثری داشته باشیم و شرایط به‌گونه‌ای باشد که هر بازدیدکننده‌ای وارد فولاد مبارکه می‌شود حرکت فولاد مبارکه در این مسیرها را به عینیت ملاحظه و مشاهده کند.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار