۲۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۲
مرکز بافقی نو باید حلقه اتصال فرصت های شرکت سنگ آهن با تمام کشور شود

             معاون رییس جمهور گفت :مرکز نوآوری  و کار آفرینی "بافقی نو" و صندوق CVC  باید پایگاه و حلقه اتصال مسائل و فرصت های شرکت سنگ آهن مرکزی ایران با تمام کشور باشد.

روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور صبح امروز پس از افتتاح مرکز نوآوری و کارآفرینی بافقی نوافزود: موضوع نوآوری و کار آفرینی در شهرهای کوچک در حال توسعه است و مجموعه های بزرگی مانند شرکت سنگ آهن مرکزی با تیم مدیریتی جدید به فعالیت های نو و اندیشه های جدید بها داده و در مسیر توسعه و آبادانی با روش های جدید قرار گرفته است.

وی ضمن تشکر از مدیران جوان شرکت سنگ آهن مرکزی که در زیست بوم علم و فناوری حضور داشته اند گفت: تیم مدیریتی جدید، انرژی نو و طرح های جدید به مجموعه تزریق کرده است.

دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه معدن در مقابل مردم مسوولیت اجتماعی دارد افزود: مرکز نوآوری و کارآفرینی بافقی نو و صندوق CVC   باید پایگاه اتصال مسائل و فرصت های شرکت سنگ آهن مرکزی با تمام کشور باشد. به طور قطع نمی توان تمام مسائل شرکت های بزرگ را در همان محدوده های خود حل و فصل کرد.

وی با اشاره به اینکه  بخش اعظمی از معادن کشور در محدوده کهنسال و پرنعمت بافق و کرمان واقع شده اند گفت: باید نیروهای متخصص و نخبه به مجموعه ها وارد شوند تا آبادانی شکل بگیرد. هر چه نیروی انسانی توانمندتر، با استعداد تر و باهوش تر باشد توسعه های جدید چه از نظر فناوری و چه از نظر اکتشافات جدید بیشتر خواهد بود.

معاون رییس جمهور اضافه کرد: انتظار ما این است که سالانه از این منطقه چند صد میلیون دلار مسئله فنی در کشور منتشر شود و نیروهای متخصص و نخبه جذب شوند و تاکیدی بر بومی بودن افراد نباشد.

وی در ادامه گفت: اگر اشتغال مردم فراهم شود به طور حتم این آرامش به کشور منتقل می شود. آوردن مسوولیت اجتماعی در حوزه کارآفرینی بسیار مهم است و ما از این مسئله با جدیت حمایت می کنیم.

وی در ادامه با اشاره به چندین برابر شدن منابع مالی معاونت علمی، فناوری نسبت به سال گذشته اظهار کرد: نگران منابع مالی نیستم و امیدواریم با تلاش و همت مردم بافق بتوانیم کارها را پیش ببریم و در مسیر ایده های نو و اقدامات جدید گام برداریم.

 بزرگترین مانع برای توسعه معادن، کمبود نیروی متخصص است

در این مراسم مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران نیز گفت: ما معتقدیم مجموعه های صنعتی و معدنی علاوه بر ماموریت در فضای اقتصاد نقش مهمی نیزدر توسعه فعالیت های کارآفرینی دارند که باید به آن توجه کنند.

وی با بیان اینکه امروزه توجه به توسعه فعالیت های کارآفرینی جزو وظایف اصلی مجموعه های بزرگ است افزود:  اگر بخواهیم با سرمایه گذاری های لوتک ادامه دهیم وضعیت اقتصادی بنگاهها از دست خواهد رفت.

حمیدیان تصریح کرد:شرکت های صنعتی و معدنی بزرگ باید صنایع هایتک را به طور جدی پیگیری کنند.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی در ادامه به کمبود نیروهای متخصص و نخبه در مجموعه اشاره کرد و گفت:بزرگترین مانع ما برای توسعه معادن، کمبود نیروهای تخصصی و نخبه است که امیدواریم با راه اندازی این مرکز این مشکل مرتفع شود.

مراسم افتتاح مرکز نوآوری و کارآفرینی بافقی نو با حضورمدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، رییس بنیاد نخبگان استان یزد و جمعی از مدیران و مسوولان استان یزد و شهرستان بافق برگزار شد. مرکز نوآوری و کارآفرینی بافقی نو که محلی برای آموزش، هدایت و حمایت از کارآفرینان و نوآوران خواهد بود با حمایت های شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق ظرف مدت سه ماه در فضایی بیش از ۹۰۰ متر مربع در محل دانشگاه آزاد بافق راه اندازی و آماده خدمات رسانی شده است.

 

 

 

 

 

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار