۲۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۳
یک شعبه بانک به کلاهبرداران کمک کرد

اسامی و مشخصات برخی افراد سابقه‌دار، معتاد و بدون اعتبار مالی که صدها چک برگشتی دارند، وجود دارد؛ به‌عنوان نمونه «ن. ص» فردی است که با ارعاب و فریب با یک امضای جعلی ساده به اسمش دسته‌چک (۲۴ دسته‌چک) ۵۰۰ برگ در ۱۲ شعبه بانکی (بیشتر شعب بلوار مرزداران تهران) مختلف گرفته و اقدام به تشکیل باند کرده است.

فرهیختگان» گزارش می‌دهد: روش پیچیده استفاده از افراد بی‌خانمان برای چک‌هایی که نقد نمی‌شوند

قانون اصلاح صدور چک با هدف اعتبار بخشی به چک و به حداقل رساندن صدور چک بلامحل در سال ۱۳۹۷ توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و از ابتدای سال ۱۴۰۰ اجرایی شد.  متقاضیان برای دریافت استعلام چک‌ها و اعتبارسنجی دارندگان این دسته‌چک‌ها از سه روش می‌توانند استفاده کنند که به ترتیب شامل استعلام از طریق پیامک، از طریق سامانه مربوطه و درنهایت از طریق دانلود و نصب اپلیکیشن مربوط به این سامانه با نام ساد ۲۴ می‌باشد که در هیچ یک از این روش‌ها کد ملی استعلام‌کننده مورد نیاز نیست. این موارد باعث شده کلاهبرداری هنگفتی از مردم در استان‌های مختلف کشور رخ دهد، موضوعی که می‌توانست با دریافت بازخوردهای اجرای قانون چک، رفع شود اما هنوز در حال قربانی گرفتن است.

چک‌های برگشتی را سفید می‌کنند! احتمالا چندین‌هزار چک برگشتی این‌گونه باشند و تعداد افراد با چک برگشتی زیاد درحال افزایش باشد، چون برای هر نفر یک شرکت ثبت می‌کنند و همزمان در یک‌هفته و مدت کوتاه از بیش از ۱۰ شعبه بانکی هم به اسم شرکت و هم به اسم فرد دسته‌چک می‌گیرند و برای معامله سریع بین شبکه در کشور توزیع و اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

وقتی بانک‌ها هم فریب می‌خورند:برخی ادعا می‌کنند متاسفانه بعضا شعب بانکی هم هستند که دسته‌چک و رمز کارت و همه‌چیز صاحب چک اصلی را به سرتیم باند تحویل می‌دهند که با این شرایط برخی مسئولان بانک، خیانت در امانت کرده‌اند. به‌صورت میدانی مستندات، اسامی و مشخصات برخی افراد سابقه‌دار، معتاد و بدون اعتبار مالی که صدها چک برگشتی دارند، وجود دارد؛ به‌عنوان نمونه «ن. ص» فردی است که با ارعاب و فریب با یک امضای جعلی ساده به اسمش دسته‌چک (۲۴ دسته‌چک) ۵۰۰ برگ در ۱۲ شعبه بانکی (بیشتر شعب بلوار مرزداران تهران) مختلف گرفته و اقدام به تشکیل باند کرده است.

.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها