۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۴
اهمیت نقش‌آفرینی بخش خصوصی در اقتصاد
عکس: اتاق ایران آنلاین

سیدمحمدرضا مرتضوی معتقد است که تجربه نشان داده اگر انتخابات را در قالب یک کار تیمی و شکل دادن به ائتلاف‌ها جلو ببریم، افراد شناخته شده‌تر، انتخاب و وارد صحنه می‌شوند.

فردای اقتصاد: رئیس کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران، معتقد است نتیجه انتخابات هیات رئیسه دوره دهم هیات رئیسه اتاق ایران نشان داد که بخش خصوصی بنابر تکلیف قانونی و با توجه به تأکیدات رهبری، مبنی بر حضور بخش خصوصی با تمام دارایی و توانش در صحنه اقتصادی، عمل کرده است.

سیدمحمدرضا مرتضوی، رئیس کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران در گفت‌وگو با «اتاق ایران آنلاین» با نگاه به شرایط اقتصادی موجود و اهمیت نقش‌آفرینی بخش خصوصی در این حوزه، تأکید کرد: در ۴۰ سال گذشته به ندرت مجمعی با حضور ۹۹ درصد اعضای خود برگزار شده است؛ در این بین انتخابات ۲۸ خرداد اتاق ایران با حضور اکثریت اعضای خود، اوج هم‌گرایی را نشان داد. از طرفی شاهد کاندیداتوری شخصیت‌های به‌نام اقتصادی، صنعتی و تجاری در صحنه انتخابات بودیم که بیانگر جایگاه اتاق ایران در دل بخش خصوصی است.

وی از حضور صاحبان صنایع بزرگ کشور در این دوره انتخابات اظهار امیدواری کرد و افزود: سطح بالای مشارکت اعضا و نامزد شدن تعداد قابل توجهی از فعالان اقتصادی نام‌آشنا در این انتخابات، پیشرفت بزرگی برای بخش خصوصی تلقی می‌شود. از طرف دیگر گاهی می‌بینیم که بنا به دلایلی از قانون عبور کرده و چشم‌پوشی‌هایی اتفاق می‌افتد؛ اما در این انتخابات، انجمن نظارت، عین قانون را اجرا کرد و این قابل تقدیر است.

وی با اشاره به سابقه و حضور چند نسل خانواده آقای میرمحمدصادقی در صحنه اقتصادی و اتاق که در این دوره ریاست انجمن نظارت بر انتخابات را به عهده داشتند، تصریح کرد: ایشان معتمد کشور بوده و خوشبختانه در این انتخابات، عین قانون را اجرایی کردند و زمینه‌ای فراهم شد تا شور و هیجان لازم در روند انتخابات ایجاد شود و شاهد هم‌گرایی بالا بین اعضای هیات نمایندگان اتاق ایران باشیم.

مرتضوی عملکرد انجمن نظارت در چارچوب قانون و نظام جمهوری اسلامی، بدون در نظر گرفتن هیچ‌گونه ملاحظه‌ای را مورد توجه قرار دارد و افزود: خوشبختانه روند انتخابات کل اعضای هیات نمایندگان اتاق‌های کشور در سطح بالا و مطلوبی انجام و مشخص شد اگر انتخابات را در قالب یک کار تیمی و شکل دادن به ائتلاف‌ها جلو ببریم، افراد شناخته شده‌تر، انتخاب و وارد صحنه می‌شوند. بنابراین می‌توان پیش‌بینی کرد که اعضای هیات نمایندگان می‌توانند در این دوره بالغ‌تر و کارآمدتر، موضوعات مربوط به حوزه کسب‌وکار کشور را پیگیری کنند.

رئیس کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران، تصریح کرد: بخش خصوصی بنابر تکلیف قانون و منویات رهبری با تمام آنچه در اختیار دارد، وارد میدان شده تا بارقه‌های امید را به کشور برگرداند و در پیشبرد اهداف کشور سهیم شود.

وی با توجه به شرایط اقتصادی و محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها، گفت: فعالان اقتصادی با وجود تمام تنگناها و مشکلاتی که برای فعالیت خود در صحنه اقتصادی با آن مواجه هستند به تأکیدات رهبری، لبیک گفتند و برعکس گذشته، شاهد حضور و مشارکت صاحبان صنایع بزرگ در انتخابات هیات رئیسه اتاق ایران بودیم. هرچند این ناله‌های ناهمگون که همیشه هم بودند، موجب می‌شود تا این ایده‌ها و آرمان‌هایی که برای اعتلای اقتصاد کشور توسط تصمیم‌سازان، طراحی شده‌اند، مخدوش شوند.

مرتضوی با تأکید بر رعایت قاعده رقابت و تلاش برای امید بخشیدن به جامعه تأکید کرد: بزرگان و دلسوزان کشور با برگرداندن آرامش و امید بین فعالان اقتصادی، در مسیر پیشبرد اهداف نظام، حرکت می‌کنند و در این راستا جدای از برخی تلاش‌ها برای آلوده کردن فضا توسط افرادی که نمی‌دانند چه می‌خواهند، فعالان بخش خصوصی با مشارکت بالای خود در انتخابات و متفاوت از گذشته، عزم راسخ خود را برای پیشبرد اهداف کشور، نشان دادند.

رئیس کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران، حرکت پرشور انتخابات هیات رئیسه دوره دهم هیات نمایندگان اتاق ایران را به فال نیک گرفت و از اینکه بخش خصوصی توانست با بلوغ فکری خود در این عرصه گام بردارد، اظهار امیدواری کرد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار