۱۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۹
یارانه‌ شهریور ۱۴۰۱ نقدی است؟

شهریور ماه امسال نیز پرداخت یارانه به صورت نقدی است و به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

در سال های گذشته مبلغ ۴۵ هزار تومان به عنوان یارانه معیشتی و کمک هزینه‌ای به برخی از اقشار جامعه پرداخت می‌شد. مبلغی که کافی نبود و تنها بار بودجه‌ای به دنبال داشت. با حذف ارز ترجیحی قرار به اصلاح این یارانه‌ها شد. بنابراین در یک شب رییس جمهوری در برنامه‌ای تلویزیونی از افزایش مبلغ یارانه نقدی به ٣٠٠ و ۴٠٠هزار تومان خبر داد و قرار بر آن شد تا یارانه‌های قبلی حذف شوند.

طبق این طرح ٣دهک اول که همان ضعیف‌ترین قشر جامعه هستند، نفری ۴۰۰ هزار تومان و۶ دهک بعدی نفری ۳۰۰ هزار تومان به عنوان یارانه دریافت می‌کنند.

همین‌طور طبق تصمیمات رییس جمهور دهک آخر که از ثروتمندان جامعه تشکیل می‌شود، مبلغ یارانه را دریافت نمی‌کنند.

در ادامه‌ تصویب این طرح، دولت برنامه‌ داشت پس از ٢ماه پرداخت یارانه به صورت نقدی را حذف کند و به جای آن کالا برگ به هر شهروند اهدا کند.

پس از گذشت چند ماه همچنان دولت موفق به انجام این طرح نشده است و شهریور ماه سال ۱۴۰۱ نیز پرداخت یارانه به صورت نقدی است و به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

در واقع این ماه هم یارانه نقدی داریم و حالا باید ببینیم که آیا بالاخره دولت میتواند یارانه کالایی جایگزین کند و یا یارانه نقدی ادامه خواهد داشت.

منبع: اقتصادآنلاین

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محسن IR ۱۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۲
  سلام ،چه اصراری دارید،دولت کالا برگ بده.صدای مظلوم باشید،نه ......کم اشغال جمع کن داریم،از فردا مردم کنار خیابان باید سهمیه مرغ و روغن بفروشن
 • فریدون حیدری تاشه کبود IR ۱۶:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۲
  ازروز اول برج هرروز مینویسیدت21هرماه امشب یارانه بگیران حساب شأن پرازپول میشود مگر هر روز یارانه میدهند
 • Hamd FR ۰۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  اینکه مبلغ یارانه اضافه شده وله صورت نقدی پرداخت میشود بسیار خوب است ،ولی چرا دوماه اول به هرنفر دو مبلغ پرداخت میشد مثلاً دهک اول دومبلغ 400هزارتومانی پرداخت می‌کردند ولی در حال حاضر فقط مبلغ400هزار تومان پرداخت میشود

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها