۱۷ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۰
ماجرای توافق هسته‌ای قریب‌الوقوع با آمریکا

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفیر در اظهاراتی به رایزنی‌های واشنگتن با تهران در خصوص تبادل زندانیان پرداخت و گفت که توافق هسته‌ای قریب الوقوع با ایران در کار نیست.

ایسنا: جان کربی، سخنگوی شورای‌عالی امنیت ملی کاخ سفید در گفت‌وگو با روزنامه الشرق تاکید کرد که واشنگتن همواره از کانال‌های گفت‌وگو با ایران حتی در دوره‌ای که تلاش‌ها برای احیای برجام متوقف شد، محافظت کرد.

او گفت: برای مثال ما به طور روتین در خصوص آزادی زندانیان آمریکایی موجود در تهران با ایرانی‌ها گفت‌وگو می‌کنیم.

جان کربی درباره اخبار منتشرشده مبنی بر تلاش ایران برای توقیف دو کشتی تجاری در آب‌های خلیج‌فارس نیز مدعی شد که ایرانی‌ها غیرمسئولانه رفتار می‌کنند اما این امر به معنای توقف تماس‌ها با این کشور نیست.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید خاطرنشان کرد که وجود خطوط ارتباطی با ایران مسئله بدی نیست بلکه بالعکس امر خوبی است. او گفت که گفت‌وگو با ایران لزوما بدین معنا نیست که این کشور از رفتارهایی که ما مخالف آن هستیم، عدول کند.

جان کربی تاکید کرد که آمریکا در خلیج‌فارس حضور نظامی دارد و به فعالیت خود ادامه می‌دهد و با برخی اقدامات بی‌ثبات‌کننده در منطقه مقابله می‌کند.

او درباره توافق هسته‌ای نیز گفت که توافق قریب‌الوقوعی با ایران در این زمینه نداریم.

این مقام آمریکایی درباره توافق تبادل زندانیان نیز گفت که نمی‌توانم به جزییات بپردازم اما درخصوص بازگرداندن شهروندان آمریکایی بازداشت‌شده در ایران و روسیه با دو کشور گفت‌وگو کردیم.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها