۱۷ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۵
 نرخ گاز فولادی ها طی 4 سال گذشته 30 برابر شد

شورای آهن و فولاد ایران شامل : انجمن سنگ آهن ، انجمن تولیدکنندگان فولاد و انجمن نوردکاران فولادی طی مکاتبه ای با وزیر صمت که رونوشت آن برای معاون اول رئیس جمهور نیز ارسال شده نسبت به افزایش دوبرابری نرخ گاز فولادسازان آن هم در سال مهار تورم اعتراض داشته و به پیامدهای جبران ناپذیری آهن نظیر از بین رفتن مزیت نسبی برای تولید فولاد اشاره شده و خواستار بازنگری در این تصمیم شده اند.

به گزارش فردای اقتصاد: شورای آهن و فولاد ایران طی مکاتبه ای با وزیر صمت که رونوشت آن برای معاون اول رئیس جمهور نیز ارسال شده است، ضمن اشاره به اینکه افزایش دوبرابری نرخ گاز فولادسازان آن هم در سال مهار تورم، پیامدهای جبران ناپذیری همچون از بین رفتن مزیت نسبی گاز برای تولید فولاد دارد، خواستار بازنگری در این تصمیم شده است.

در این مکاتبه که به امضای روسای تشکل های زنجیره فولاد از جمله انجمن سنگ آهن ایران، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و انجمن نوردکاران فولادی ایران رسیده است، از 30 برابر شدن نرخ گاز صنعت فولاد طی 4 سال گذشته انتقاد شده و از مسوولین سوال شده که بر چه مبنایی نرخ گاز واحدهای احیاء مستقیم، حدود 60 درصد خوراک پتروشیمی تعیین شده است؟

شورای آهن و فولاد همچنین با بیان اینکه با اجرای این مصوبه بسیاری از شرکت های کوچک فولادسازی زیان ده و چه بسا در سال رشد تولید دچار بحران و تعطیلی خواهند شد، سوال کرده که چرا بر خلاف قانون بودجه، نرخ سوخت فلزات از سایر صنایع تفکیک شده است؟

این نامه در حالی انتشتر یافته که فولاد سازان علاوه بر رشد نرخ گاز در زمستان برای تامین آن نیز در مضیقه قرار دارند و در تابستان نیز با قطعی های گسترده و مداوم برق روبرو هستند و بخشی از تولیدات خود را به دلیل کمبود برق وگاز از دست می دهند .

 نرخ گاز فولادی ها طی 4 سال گذشته 30 برابر شد

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار