۲۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۷
رشد سود ۲۹۲ درصدی تپسی

مدیر عامل تپسی با اشاره به افزایش عملکرد این شرکت در سال ۱۴۰۱ گفت: سود خالص تپسی در این دوره ۲۹۲ درصد رشد داشت.

میلاد منشی پور در نخستین مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت که با حضور حدود ۶۸ درصد سهامداران برگزار شد به برنامه‌های حوزه تاکسی اینترنتی که منبع اصلی درآمد این شرکت است، اشاره کرد و افزود:در سال گذشته درآمدهای عملیاتی شرکت با ۱۳۵ درصد افزایش به ۶۲۵ هزار میلیارد ریال رسید.

وی گفت: در سال ۱۴۰۱ سود ناخالص شرکت با ۱۱۵ درصد افزایش ۱۲۹ میلیارد ریال و سود عملیاتی شرکت با ۱۲۲ درصد افزایش ۹۸ میلیارد ریال بود.

منشی پور ارزش سفرهای سالانه تپسی را ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان دانست و توضیح داد: ما هم‌اکنون در ۳۲ شهر ایران فعال هستیم و ۸۰ میلیارد تومان درآمد ماهانه داریم.

وی در ادامه گفت : در سال ۱۴۰۱ تعداد مسافران فعال تپسی ۶۰ درصد افزایش داشته است تعداد سفیران فعال ۵۶ درصد افزایش یافته است.

منشی‌پور، دارایی اصلی تپسی را تیم متخص مدیریتی و نرم‌افزاری، شبکه گسترده عرضه و تقاضا، زیرساخت فنی کارآمد و هوش مصنوعی مقیاس‌پذیر دانست و افزود: هدف تپسی در سال ۱۴۰۲ دوبرابر کردن درآمد و سه و نیم برابر کردن سود خالص است گرچه این پیش‌بینی‌ها تنها با بیزینس فعلی در نظر گرفته شده اما در سال ۱۴۰۲ با توسعه بازار فعلی و ایجاد فیچرها و محصولات جدید درآمد تپسی بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به رشد قیمت سهام شرکت در طول ۱۰ ماه گذشته گفت : تعداد سهامداران تپسی متغیر بوده اما پس از آنکه الگوی سهامدار حرفه‌ای برداشته شد، تپسی هم‌اکنون حدود ۷هزار سهامدار دارد.

منشی پوربه کاهش هزینه های شرکت اشاره کرد و افزود:هر چه شبکه شرکت در شهرها گسترده تر می شود هزینه کاهش می یابد. وی  در خصوص چگونگی کاهش هزینه‌ها توضیح داد: هزینه اصلی بخش حقوق و و دستمزد در تپسی مربوط به بخش‌های تکنولوژی، علم داده و هوش مصنوعی است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر افزایش تعداد شهرهایی که تپسی در آن ها فعال است گفت : این کار هزینه های شرکت را به میزان زیادی افزایش می دهد به همین دلیل توسعه بازار فعلی را در دستور کار داریم و به‌دنبال افزایش ۳۵ درصدی سهم بازار در شهرهای اصلی و رشد ۶ برابری سرویس موتوپیک هستیم. وی ادامه داد:برای ایام اربعین، با مسئولان برای مدیریت سفر بین‌شهری تعاملاتی داشتیم که به نظرمی رسد درآمد خوبی برای شرکت فراهم خواهد کرد.

منشی‌پور همچنین به اضافه‌کردن قابلیت «عجله ندارم» به تپسی اشاره کرد و گفت :این ویژگی نه تنها به مشتریان کمک می‌کند تا هزینه سفرشان ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش یابد بلکه به افزایش درآمد تپسی نیز کمک خواهد کرد.

.در مجمع تپسی سهامداران علاوه بر تصویب صورت های مالی سال ۱۴۰۱ تقسیم ۳۱ ریال سود  برای هرسهم این سال را تصویب کردند.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار