۲۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
داروهای ایران به این کشور همسایه می‌رود؟

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر استفاده از ظرفیت داخلی ایران در تولید دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: دیپلماسی و گردشگری سلامت و ایجاد بازار دارویی در تاجیکستان تقویت می‌شود.

ایرنا: از وبدا، بهرام عین اللهی روز یکشنبه افزود: نزدیکی‌های فرهنگی و زبانی ایران و تاجیکستان بسیار است و سفر به این کشور با چند هدف مهم در حوزه سلامت صورت می‌گیرد که ایجاد بازار دارویی برای ایران در تاجیکستان از اهم محورهای آن است.

وزیر بهداشت با بیان این که ایران بیش از ۹۸ درصد نیاز دارویی خود را بر اساس توان داخلی رفع کرده است، خاطرنشان کرد: این ظرفیت می‌تواند بازار خوبی برای صنعت دارویی ایران در کشورهای منطقه ایجاد کند.

عین اللهی سفر دو روزه به تاجیکستان را در مسیر تقویت دیپلماسی سلامت دانست و اظهارکرد: در این سفر به دنبال صادرات تجهیزات پزشکی و دارویی و تقویت ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید و توسعه بازار تجهیزات پزشکی ایران هستیم و از مراکز درمانی و دانشگاهی تاجیکستان بازدید می‌کنیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: با توجه به زبان مشترک ایران و تاجیکستان، گسترش گردشگری سلامت از دیگر محورهای این سفر است و در تلاشیم هر چه زودتر برای انتخاب و اعزام رایزن سلامت به کشورهای دوست اقدام کنیم. به همین دلیل کشور تاجیکستان از نخستین کشورهایی خواهد بود که رایزن سلامت را با هدف توسعه بازار محصولات سلامت محور و همچنین گردشگری سلامت در آنجا مستقر خواهد کرد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها