۲۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۹
ماجرای بازنشستگی‌های اجباری چیست؟

تغییری در آیین‌نامه بازنشستگی اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد نشده است. تسویه حساب های سیاسی و جناحی در خصوص اعضای هیئت علمی صحت ندارد.

ایرنا: سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هیچ تغییری در آیین‌نامه بازنشستگی اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی، به وجود نیامده و همه اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در برابر ضوابط این آیین‌نامه یکسان هستند.

پدرام پاک آیین روز یکشنبه افزود: ضوابط بازنشستگی استادان دانشگاه های علوم پزشکی به گونه ای تدوین شده که امکان اعمال سلیقه در آن وجود ندارد.

وی تصریح کرد: خارج از چارچوب آیین نامه بازنشستگی اساتید، محدودیتی برای اشتغال آنها در دانشگاه وجود ندارد.

دستیار وزیر بهداشت اظهار داشت: در صورت اعلام هر گونه عدول از آیین نامه بازنشستگی، اداره کل بازرسی وزارت بهداشت، آماده پاسخگویی به شکایات ذینفعان و احقاق حق آنها است.

تسویه حساب های سیاسی و جناحی در خصوص اعضای هیئت علمی صحت ندارد

ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت نیز در این خصوص گفت: معیار اصلی انتخاب اعضای هیئت علمی، صلاحیت علمی و اخلاقی بوده و نه سلائق سیاسی و جناحی ، به گونه ای که چنین سعه صدری در انتخاب آنها حتی در دوره های قبل هم وجود نداشته است.

وی اظهار داشت: اساتید و هیئت علمی دانشگاه ها ، یکی از مهم ترین ارکان پیشرفت کشور هستند و تسویه حساب های سیاسی و جناحی در خصوص انها صحت ندارد.

باقری فرد افزود:حدود سه هزار نفر  عضو بورد در رشته های مختلف در وزارت بهداشت حضور  دارند که از بهترین سرمایه های علمی کشور و پشتوانه برنامه های حوزه سلامت هستند و نگاهی گذرا به اسامی این افراد نشان می دهد که معیار اصلی انتخاب آنها صلاحیت علمی و اخلاقی بوده و نه سلائق سیاسی و جناحی ، به گونه ای که چنین سعه صدری در انتخاب انها حتی در دوره های قبل هم وجود نداشته است.

وی خاطر نشان کرد: آیین نامه بازنشستگی اعضای هیئت علمی دانشگاهها هیچ گونه تغییری نسبت به سنوات قبل نداشته و ادامه فعالیت این عزیزان به شرط حضور فعال در عرصه های علمی و پژوهشی با حفظ شئون و ارزش های اخلاقی ،اسلامی و انقلابی همچنان ادامه دارد.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: علی رغم وجود برخی شایعات بی اساس در خصوص حذف چهره های علمی از دانشگاه ها و گروه های بورد، این سرمایه های علمی کشور در آرامش کامل و کمال امنیت مشغول انجام وظائف محوله در امر آموزش و پژوهش هستند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha