۲۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۴
هشدار تند برای عراق درباره گروه‌های مسلح ضد ایرانی

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: به‌هیچ‌وجه این وضعیت برای ما قابل قبول نیست و اگر این گروه‌ها بخواهند مسلح باشند، ما اقدامات خودمان را انجام می‌دهیم و به هیچ عنوان هم از این موضوع کوتاه نخواهیم آمد.

ایلنا: محمداسماعیل کوثری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص هشدار جدی اخیر سرلشکر باقری به طرف عراقی در مورد خلع سلاح یا اخراج گروه‌های مسلح کردی مستقر در شمال اقلیم عراق مبتنی بر توافقنامه امنیتی میان دو کشور، اظهارکرد: در ابتدا یادآوری یک موضوع را داشته باشیم و آن اینکه سردار شهید احمد کاظمی، فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا توافقی را با مسئولان اقلیم شمال عراق حدود سی و خورده‌ای سال پیش، در ارتباط با گروهک‌های معاند به خصوص کوموله و دموکرات انجام داد.

وی گفت: در آن زمان توافقنامه‌ای مکتوب نوشته شد و در این رابطه تعهد کردند که این‌ها باید خلع سلاح شوند ولی چون هر یک از گروهک‌های مستقر در شمال اقلیم عراق، تابع آمریکا، اروپا، صهیونیسم و غیره هستند، لذا اینجاست که آنها دوباره از این گروهک‌ها حمایت می‌کنند و این باعث می‌شود که گروهک‌های مزبور در منطقه اقلیم دوباره مسلح می‌شوند.

فرمانده پیشین قرارگاه ثارالله تاکید کرد: به‌هیچ‌وجه این وضعیت برای ما قابل قبول نیست و اگر این گروه‌ها بخواهند مسلح باشند، ما اقدامات خودمان را انجام می‌دهیم و به هیچ عنوان هم از این موضوع کوتاه نخواهیم آمد.

 کوثری با بیان اینکه اقلیم شمال عراق مطمئن باشد که اگر حرف صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها و برخی از کشورهای اروپایی را گوش کند، خودش ضرر خواهد کرد، افزود: این‌گروهک‌ها از حمایت برخی کشورها استفاده کرده و دست به اقداماتی در مرزهای ما می‌زنند و از طرف ما هم قطعا آن چیزی که سردار باقری گفتند عملی می‌شود، هیچ کوتاهی هم در این رابطه صورت نخواهد گرفت، بلکه شدیدتر از گذشته با این گروهک‌ها برخورد خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: این گروهک‌ها رو به نابودی هستند و نسبت به گذشته ضعیف شده‌اند اما با این حال، ما همین اندازه را هم قبول نداریم که بخواهند به صورت مسلحانه در اقلیم شمال عراق حضور داشته باشند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها