۱۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶
جدیدترین خبرها درباره کنکور ارشد ۱۴۰۲

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون کارشناسی ارشد در زمان مقرر یعنی ۲۲ اسفند برگزار می‌شود و داوطلبان نباید به فکر تعویق کنکور باشند.

حسن مروتی سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ۴۰ درصد از داوطلبان کنکور سراسری امسال یعنی حدود ۵۹۰ هزار نفر انتخاب رشته نکرده و جزء افرادی هستند که رتبه‌های بالایی به‌دست آورده‌اند و به علت این که احتمال کمی دارد در دانشگاه قبول شوند، رشته‌ای را انتخاب نکرده‌اند.

سهم ۶۰ درصدی دختران در کنکور سراسری ۱۴۰۱

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: در کنکور سراسری ۶۰ درصد بانوان و ۴۰ درصد آقایان شرکت کردند و برای انتخاب رشته هم ۶۰ درصد بانوان و ۴۰ درصد آقایان انتخاب رشته نکرده‌اند.

مروتی درباره نبود منبع دقیق برای کنکور هنر افزود: منابع کنکور هنر دارای دروس مشخصی است و برای رشته‌های ریاضی، انسانی و تجربی دروس متناظری داریم و کتاب‌ها مشخص هستند؛ اما برای هنر و زبان نداریم.

او ادامه داد: آزمون کارشناسی ارشد در تاریخ ۲۲ اسفند برگزار می‌شود و به تعویق نخواهد افتاد. روز پنجشنبه صبح آزمون دکتری و عصر پنجشنبه و جمعه صبح و بعد از ظهر کنکور ارشد برگزار خواهند شد تا بتوانیم نتایج آنها را زودتر اعلام کنیم.

مروتی تاکید کرد: دانشجویانی که امسال در کنکور کارشناسی ارشد در دانشگاه روزانه پذیرفته شده‌اند، اگر قبل از ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ انصراف دهند می‌توانند مجدد در کنکور شرکت کنند.

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور بیان کرد: دانشجویان شبانه پذیرفته شده در مقطع ارشد ۱۴۰۱ هم پس از شرکت در کنکور و اعلام نتایج، چنانچه در دانشگاه خوبی پذیرفته شده باشند می‌توانند از دانشگاه قبلی انصراف دهند و در دانشگاه جدید نام نویسی کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها