۲۷ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۸
جزییات ماجرای انتخابات اتاق بازرگانی به روایت وزیر صمت

سخنگوی دولت: وزیر صمت درباره جزییات ماجرای انتخابات اتاق بازرگانی اطلاع رسانی خواهد کرد

تسنیم: سخنگوی دولت اعلام کرد: وزیر صمت که مسئولیت عالی در شورای نظارت بر اتاق بازرگانی دارد، درباره جزییات ماجرای انتخابات اخیر اتاق بازرگانی به تفصیل اطلاع رسانی خواهد کرد.

سید احسان خاندوزی، سخنگوی دولت در جلسه هفتگی امروز در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر حکم شورای‌عالی نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی گفت: با توجه اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت مسئولیت عالی شورای نظارت بر اتاق بازرگانی را دارد، شخص ایشان به تفصیل جزییات این موضوع را اطلاع رسانی خواهند کرد.

لازم به ذکر است انتخابات اتاق بازرگانی ایران در حالی ۲۸ خردادماه برگزار شد که دستگاه‌های نظارتی و امنیتی، صلاحیت حسین سلاح‌ورزی را به‌دلیل برخی مسائل اقتصادی، سیاسی و امنیتی رد کرده بودند و این فرد به‌صورت غیرقانونی رئیس اتاق بازرگانی ایران شد.

اگرچه برخی اخبار حاکی از ابطال انتخابات اتاق بازرگانی توسط شورای‌عالی نظارت بر اتاق بازرگانی است، امام این خبر هنوز به طور رسمی اعلام نشده و باید دید این خبر توسط شورای‌عالی نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی در روزهای آینده به صورت رسمی اعلام خواهد شد یا همچنان ابهامات در خصوص رئیس غیرقانونی اتاق بازرگانی ادامه پیدا خواهد کرد.

خاندوزی وزیر اقتصاد که یکی از اعضای شورای‌عالی نظارت بر اتاق بازرگانی هست، پیشتر در واکنش به این انتخابات گفته بود، نظرش همان نظر نهادهای نظارتی هست.

به گزارش تسنیم، در جلسه اخیر شورای‌عالی استاندارد که با حضور رئیس‌جمهوری برگزار شد، علیرغم اینکه رئیس اتاق بازرگانی یکی از اعضای رسمی این شوراست، از حضور سلاح ورزی در این جلسه ممانعت شد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha