۲۸ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۳
جیب گندم کاران پر پول شد؟

خرید گندم از مرز ۱۰۰ هزار میلیارد تومان گذشت. مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از واریز ۷۵ تا ۱۰۰ درصد مطالبات کشاورزان ۷ استان بابت تحویل گندم خبر داد

ایرنا: مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: خرید تضمینی گندم از کشاورزان کشور از مرز ۱۰۰ هزار میلیارد تومان عبور کرد و این مبلغ بابت خرید ۶ میلیون و ۸۷۸ هزار تن گندم به گندم‌کاران پرداخت می‌شود.

به گزارش ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «سید سعید راد» با تاکید بر اینکه تاکنون ۴۵۳ هزار کشاورز در سراسر کشور، گندم تولیدی خود را در قالب یک میلیون و ۲۴۳ هزار محموله به مراکز خرید این محصول تحویل داده‌اند، افزود: خرید تضمینی گندم در امسال نسبت به سال گذشته در همین مدت، از رشدی بیش از ۲۵ درصد برخوردار است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهارکرد: مبلغ گندم‌های خریداری شده از کشاورزان ۳۱ استان کشور تا صبح امروز، ۱۰۳ هزار و ۲۳۹ میلیارد تومان بوده که بیش از ۵۳ درصد از این میزان به حساب گندمکاران واریز شده و پیگیریِ پرداخت مابقی مطالباتِ در جریان است.

راد با بیان اینکه با توجه به میزان خرید گندم، ۶۰ درصد مبلغ پرداختی به کشاورزان سه استانِ خوزستان، فارس و گلستان پرداخت شده است، تصریح کرد: بعد از این سه استان، بیشترین مبلغ را کشاورزان استان‌های کرمان، خراسان رضوی، کرمانشاه، لرستان، تهران و اردبیل دریافت کرده‌اند.

وی از واریز ۷۵ تا ۱۰۰ درصد مطالبات کشاورزان ۷ استان بابت تحویل گندم خبر داد و گفت: به ترتیب، گندمکاران استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، خوزستان، قم، سیستان و بلوچستان، بوشهر و کرمان، بیشترین درصد دریافت مطالبات خود را داشته‌اند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه تاکنون در کشور یک میلیون و ۳۸۵ هزار تن گندم بیشتر از سال گذشته خریداری شده است، خاطرنشان کرد: با تداوم روند موجود و با توجه به اینکه خرید گندم در بخشی از مناطق شمال و غرب کشور ادامه دارد، پیش‌بینی می‌شود تا آخر تیرماه جاری از رکورد خرید ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم سال ۱۴۰۱ عبور کنیم.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها