۲۹ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۸
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع فولاد مبارکه

به گفته امیر خرمی‌شاد، رئیس مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت، سود سهام‌داران حقیقی در تاریخ ۲۱ شهریورماه ۱۴۰۲ به حساب سجام آنان واریز خواهد شد.

محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل فولاد مبارکه در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت گفت: استراتژی‌های ما در سال ۱۴۰۱ به ۴ بخش استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود، توسعه کمّی، کیفی و متوازن، توسعه پایدار و تبدیل شدن به صنعت سبز و تمرکز بر نوآوری و فناوری‌های نوین تقسیم شده است.

وی بیان کرد: گروه فولاد مبارکه با گذر از مرز تولید سالانه ۱۰ میلیون تن تولید فولاد خام در سال ۱۴۰۱ حماسه‌ای تاریخی آفرید و نسبت بهره‌برداری از ظرفیت نصب‌شده فولاد خام کشور توسط این گروه به ۶۷ درصد رسید. افزایش تولید تختال به میزان ۹۰۰ هزار تن در گروه فولاد مبارکه، نشان‌دهنده افزایش قابل توجه میزان تولید سال ۱۴۰۱ در مقایسه با سال ۱۴۰۰ است.

اجرای پروژه‌های فولاد مبارکه در راستای توسعه متوازن زنجیره ارزش و زیرساخت‌های مورد نیاز

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: گروه فولاد مبارکه در سال ۱۴۰۱ با تمرکز بر تولید محصولات ویژه، از ۱۴ محصول جدید از جمله تختال و ورق فولاد زنگ‌نزن و الکتریکی رونمایی کرد و تولید آن‌ها را در دستور کار قرار داد. خرید سهام و مشارکت گروه فولاد مبارکه در سال ۱۴۰۱ برای افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر، بالغ بر ۱۱۱ هزار و ۴۶۹ میلیارد ریال هزینه در بر داشته است.

وی ادامه داد: گروه فولاد مبارکه در راستای توسعه متوازن زنجیره ارزش و زیرساخت‌های مورد نیاز خود پروژه‌های بزرگی نظیر احداث و راه‌اندازی واحد نورد گرم ۲، بهره‌برداری از نیروگاه سیکل ترکیبی، احداث واحد فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری را در دستور کار قرار داده است که اتفاقات بسیار ارزشمندی بوده است.

افزایش سود هزار همتی حاصل از اجرای پروژه‌های سیکل ترکیبی و نورد گرم ۲ فولاد مبارکه طی ۳ سال

وی بیان کرد: میزان سود برآوردی ناشی از اجرای پروژه‌های نیروگاهی و نورد گرم ۲ فولاد مبارکه از سال ۱۴۰۳ تا ۱۴۰۵ به میزان هزار همت افزایش می‌یابد.

طیب نیا گفت: سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه برای احداث نیروگاه‌های انرژی تجدیدپذیر خورشیدی ۵۵ هزار و ۳۸۶ میلیارد ریال، معادل ۲۵۶ میلیون یورو بوده است. این پروژه ارزشمند هم‌اکنون توسط گروه مپنا در حال تکمیل است و بخش قابل توجهی از نیاز فولاد مبارکه به انرژی را تامین خواهد کرد.

سرمایه‌گذاری ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی فولاد مبارکه برای مشارکت در اجرای طرح انتقال آب از دریای عمان به اصفهان

وی اظهارکرد: فولاد مبارکه اقدامات قابل توجهی در حوزه معادن ازجمله دست‌یابی به ۵۵ میلیون تن ذخایر قطعی سنگ آهن به صورت مشارکت و ۲۵ میلیون تن به صورت ملکی، اتمام فاز اکتشاف تفصیلی ۴ محدوده و شروع فاز دریافت گواهی کشف ۳ محدوده منتج از پهنه انارک، ایجاد ظرفیت بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن سنگ آهن، استخراج ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تن ماده معدنی و باطله و ۶۲۰ هزار تن سنگ آهن داشته است.

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع فولاد مبارکه

وی گفت: فولاد مبارکه در راستای تامین آب از دریای عمان با اجرای ابرپروژه انتقال آب از طریق شرکت تامین آب صفه بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده است. “شرکتی مسئولیت‌پذیر برای خلق آینده‌ای بهتر”، به‌عنوان هدف آرمانی گروه فولاد مبارکه تعریف شده و همکاری‌های فنی و پژوهشی با تامین‌کنندگان، مشتریان و مراکز علمی و پژوهشی، استراتژی‌ها، اقدامات و ابتکارات این مجموعه در حوزه پایداری است.

اجرای پروژه‌های نیروگاهی فولاد مبارکه برای کاهش انتشار دی‌اکسید کربن

طیب نیا ادامه داد: فولاد مبارکه در راستای توسعه پایدار تبدیل شدن به صنعت سبز، مصرف ویژه آب را به ۲.۲ متر مکعب بر تن فولاد خام رساند و پروژه‌های نیروگاهی زیادی در راستای کاهش انتشار دی‌اکسید کربن اجرا کرد.

وی بیان کرد: فولاد مبارکه طی سال ۱۴۰۱ در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی، به میزان هزار و ۴۲۱ میلیارد ریال در حوزه‌های زیرساختی و عمرانی، ۹۲۱ میلیارد ریال در حوزه‌های عام‌المنفعه، ۵۴۲ میلیارد ریال در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی، ۲۰۳ میلیارد ریال در حوزه‌های سلامت و بهداشت و ۱۶۳ میلیارد ریال در حوزه آموزش هزینه کرده است.

تحقق توسعه زیست‌بوم نوآوری با سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه در ۵۰ شرکت بالغ دانش‌بنیان

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: فولاد مبارکه در راستای توسعه زیست‌بوم نوآوری اقدامات زیادی ازجمله توانمندسازی در جهت تامین نیازمندی‌های روز صنعت، شکل‌دهی به کسب و کارهای نوپا، تربیت نیروی انسانی، توسعه دانش و فناوری‌های پایه انجام داده است.

وی افزود: سرمایه‌گذاری در ۵۰ شرکت بالغ دانش‌بنیان، تشکیل ۱۵۰ هسته و استارت‌آپ فناور و حمایت از ۵۰۰ طرح دانشگاهی از دیگر اقدامات فولاد مبارکه برای تحقق توسعه زیست‌بوم نوآوری در سال گذشته بوده است.

گزارش حسابرسی شرکت فولاد مبارکه برای اولین بار در سال‌های اخیر مشروط نشد

امیر خرمی شاد، رییس مجمع عمومی عادی سالیانه فولادمبارکه پیش از قرائت گزارش حسابرس شرکت، از مدیرعامل و هیات مدیره شرکت فولاد مبارکه به این جهت که برای اولین بار در سال‌های اخیر گزارش حسابرسی، مشروط نشده و از تمامی جنبه‌های بااهمیت عملکرد مالی و جریان‌ھای نقدی گروه و شرکت را به نحو منصفانه نشان می‌دهد تشکر کرد.

به گفته امیر خرمی‌شاد، رئیس مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت، سود سهام‌داران حقیقی در تاریخ ۲۱ شهریورماه ۱۴۰۲ به حساب سجام آنان واریز خواهد شد. / چیلان

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار