۲۹ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۳
واکنش عراقچی به رفتار اخیر روسیه درباره جزایر سه گانه

عراقچی: هیچ‌کس موضع روس‌ها را درباره جزایر سه گانه قبول ندارد / جای تعجب است که با وجود همکاری‌های نزدیک چرا چنین حرکتی انجام می‌شود؟

روس‌ها و شش کشور عضو شورای همکاری خلیج‌فارس در پایان نشست اخیر خود در مسکو در بیانیه‌ای مشترک خواهان «ارجاع پرونده جزایر سه‌گانه به دیوان بین‌المللی دادگستری به منظور حل و فصل این مسئله مطابق با مشروعیت بین‌المللی» شده بودند.

دبیر شورای راهبردی روابط خارجی گفت که هیچ کس موضع روس‌ها در رابطه با جزایر سه‌ گانه را قبول ندارد و به واقع این موضع جای تعجب دارد.

سیدعباس عراقچی در گفت‌وگو با ایسنا درباره بیانیه اخیر روسیه درباره جزایر سه گانه گفت: هیچ کس این موضع روس‌ها را قبول ندارد و به واقع این موضع جای تعجب دارد در حالی که در مسائل دیگر همکاری‌های نزدیک وجود دارد، چرا در اینجا چنین حرکتی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: به نظرم وزارت خارجه خوب برخورد کرد و صحبت آقای امیرعبداللهیان در مخالفت با جنگ در اوکراین و حمایت از تمامیت ارضی این کشور هم خوب بود.

روسیه و شش کشور عضو شورای همکاری خلیج‌فارس در پایان نشست اخیر خود در مسکو در بیانیه‌ای مشترک خواهان «ارجاع پرونده جزایر سه‌گانه به دیوان بین‌المللی دادگستری به منظور حل و فصل این مسئله مطابق با مشروعیت بین‌المللی» شده بودند.

جای تعجب است که با وجود همکاری‌های نزدیک چرا چنین حرکتی انجام می‌شود؟

سیدعباس عراقچی درباره بیانیه اخیر روسیه درباره جزایر سه گانه گفت:

هیچ کس این موضع روس‌ها را قبول ندارد و به واقع این موضع جای تعجب دارد در حالی که در مسائل دیگر همکاری‌های نزدیک وجود دارد، چرا در اینجا چنین حرکتی انجام می‌شود.

به نظرم وزارت خارجه خوب برخورد کرد و صحبت آقای امیرعبداللهیان در مخالفت با جنگ در اوکراین و حمایت از تمامیت ارضی این کشور هم خوب بود.

 گفتنی است؛ روسیه و شش کشور عضو شورای همکاری خلیج‌فارس در پایان نشست اخیر خود در مسکو در بیانیه‌ای مشترک خواهان «ارجاع پرونده جزایر سه‌گانه به دیوان بین‌المللی دادگستری به منظور حل و فصل این مسئله مطابق با مشروعیت بین‌المللی» شده بودند.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها