۳۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۰
فوری/ ۲۴ هزار حساب بانکی مسدود شد + جزییات

دادستان کل کشور گفت: بیش از ۳۰ هزار حساب بانکی مرتبط با قمار و شرط بندی کشف و ۲۴ هزار حساب مسدود شده است.

ایرنا: از دادستانی کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری روز شنبه با اشاره به اقدامات دادستانی کل کشور با اشاره به راه‌اندازی سامانه برخط بین پلیس تخصصی برای دریافت احکام و دستورهای قضایی مرتبط با قماربازی آنلاین افزود: طراحی سامانه مقابله با فروش فیلترشکن، راه‌اندازی و پیاده‌سازی سامانه جامع مقابله با قمارخانه‌های آنلاین با همکاری بانک مرکزی، پلیس فتا فراجا و وزارت اطلاعات از اقدامات دادستانی کل کشور است.

منتظری درباره لوایح تدوین شده نیز گفت: لایحه اصلاح قانون جرایم رایانه‌ای، لایحه مقابله با اطلاعات، اخبار و محتوای خبری خلاف واقع در فضای مجازی تدوین شده است همچنین در تدوین و تصویب سند جامع پیشگیری و مقابله با قمار در فضای مجازی، پیش نویس مربوط به کنوانسیون‌های بین‌المللی مقابله با استفاده از فناوری اطلاعات برای مقاصد مجرمانه نیز مشارکت کردیم.

وی با اشاره به انجام تعداد ۲۵ بازرسی موردی از دادسراهای کشور در اجرای رسیدگی به درخواست مراجعان به دادستانی کل کشور گفت: نظارت الکترونیکی مستمر از طریق کارتابل ارجاع شکوائیه ۶۴۵ حوزه قضایی در کشور انجام شده و تذکر برای ۱۱۰ دادستان یا رئیس دادگاه بخش که میانگین زمان ارجاع پرونده توسط آنها بیش از ۲۴ ساعت بوده ارسال شده و از حوزه‌های قضایی با میانگین کمتر تقدیر شده است.

دادستان کل کشور افزود: در طول یک سال گذشته، از ۱۰۵ مرکز نگهداری معتادان اعم از مراکز دولتی و خصوصی موضوع مواد ۱۵ و ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر و از تعداد ۱۴۳ مرکز نگهداری محجورین و معلولان در ۱۲ استان کشور بازدید و صدور دستورها و تذکرهای لازم را در مورد رفع مشکلات و نواقص آنها خطاب به مسئولان استان‌ها صورت گرفته است.

صدور کارت ضابطیت برای ۳۷ هزار و ۴۹۳ ضابط دادگستری

دادستان کل کشور با اشاره به صدور کارت ضابطیت برای ۳۷ هزار و ۴۹۳ نفر از ضابطین دادگستری گفت: بازرسی از ۸۵ زندان، بازداشتگاه، کانون اصلاح و تربیت اردوگاه‌های نگهداری محکومان موادمخدر ۹ استان و صدور دستورهای لازم برای رسیدگی به مشکلات زندانیان و رفع مشکلات زندان‌ها خطاب به قضات ناظر زندان و مسئولان اجرایی سازمان زندان‌ها و پیگیری لازم برای رفع نقایص آنها نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

بررسی احکام جایگزین حبس مراجع قضایی کشور

منتظری با اشاره به بررسی احکام جایگزین حبس مراجع قضایی کشور در راستای وظیفه نظارتی در زمینه کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تاکید کرد: به تعداد ۱۰ استان با تعداد احکام جایگزین حبس کمتر از ۱۵ درصد از کل احکام صادره در راستای اجرای ماده ۷ دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تذکر داده شده است.

تکمیل بانک اطلاعاتی مجرمان حرفه‌ای و سابقه دار

دادستان کل کشور با اشاره به انجام اقدامات لازم برای تکمیل بانک اطلاعاتی مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار در راستای اجرای دستورالعمل کنترل مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار گفت: اسامی ۶۳ هزار و ۲۱۰ نفر از مجرمان در این بانک ثبت شده است.

دادستان کل کشور با اشاره به پیگیری گزارش‌ها و پرونده‌های ناظر به سرقت، اغتشاشات محلی و منطقه‌ای گفت: تحرکات داعش در محیط امنیتی ایران و سرویس‌های اطلاعاتی علیه ایران، قاچاق سلاح و مهمات، پرونده‌های استناد هویتی، جعل مکاتبات پزشکی قانونی، اسناد بانکی و سکه‌های تقلبی و طلا، تخلفات اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و صدور بخشنامه‌های راهبردی در خصوص این موضوعات نیز پیگیری و بررسی شدند.

منتظری با اشاره به انجام بیش از ۱۱۱ مورد استعلام از روند پیگیری پرونده‌های قضایی و صدور دستور توقیف اموال به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، گفت: وضعیت ۵۷۰ فقره پرونده قضایی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی از دادسرای عمومی و انقلاب تهران پیگیری شد و اقدامات این سازمان در مورد وضعیت انتقال کانتینرهای کالاهای متروکه و وضعیت نگهداری اموال کشف شده در انبارها، ضبط و مصادره اموال، دریافت وجه التزام، وجه الکفاله یا وثیقه یا فروش اموال در سازمان، وضعیت گمرک پیرامون رفع مشکل رسوب کالاهای اساسی در بنادر و گمرکات و اهتمام در تخلیه کالاهای رسوبی درگمرکات کشور و مطالبه گری از گمرک، سازمان اموال تملیکی و وزارت بهداشت پیگیری و بررسی شده است.

پیگیری مشکلات بیش از ۴۴ هزار و ۱۰۰ شرکت، کارخانه و بنگاه‌ تولیدی

وی با اشاره به اقدامات دادستانی کل کشور برای احیای واحدهای تولیدی گفت: پذیرش، بررسی پیگیری مشکلات بیش از ۴۴ هزار و ۱۰۰ شرکت، کارخانه و بنگاه‌ تولیدی و سرمایه‌گذاری از طریق مکاتبه با مراجع ذیصلاح و تلاش برای رفع موانع دراحیای کارخانجات و جلوگیری از تعطیلی آنها و بازدید از کارخانجات به طور شبانه روزی در سراسر کشور انجام شده است.

پیگیری ترخیص مواد اولیه کارخانجات برای جلوگیری از تعطیلی خطوط تولید ایران خودرو، سایپا، نیروگاه‌های برق، شرکت‌های نفتی پتروشیمی

وی تاکید کرد: اقدامات جدی در راستای اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید نظیر پیگیری ترخیص مواد اولیه کارخانجات برای جلوگیری از تعطیلی خطوط تولید ایران خودرو، سایپا، نیروگاه‌های برق، شرکت‌های نفتی پتروشیمی و تلاش برای رفع توقیف و پلمب مراکز اقتصادی دارای کارگر فعال، حل عمومی مشکلات شهرک‌های صنعتی، پیگیری جدی برای جلوگیری از صادرات مواد خام و واردات بی‌رویه کالاهایی که تولید داخل دارند تا حصول نتیجه نیز صورت گرفته است.

دادستان کل کشور گفت: از مرزها، زندان‌ها و اردوگاه‌های موضوع ماده ۴۲ قانون و مراکز نگهداری معتادان متجاهر در اردوگاه‌های موضوع ماده ۱۶ استان‌های خراسان رضوی، هرمزگان، سمنان، فارس، یزد، همدان، مرکزی، گیلان، تهران، قزوین، خراسان جنوبی، گلستان و مازندران بازدید شده است.

احیای ۵۲۸ واحد تولیدی

منتظری اضافه کرد: با دریافت گزارش‌های دبیرخانه ستادهای استانی پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه، ۵۲۸ واحد از ابتدای امسال احیا یا از تعطیلی آن جلوگیری شده است. در استان تهران با ۶۹ واحد، اصفهان با ۶۴ واحد و آذربایجان شرقی با ۶۲ واحد بیشترین واحدهای تولیدی را دارا هستند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها