۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۲
ماجرای دعوای شهرداری و اداره برق چیست؟

خاموشی بیشتر بوستان‌های منطقه ۲۰ و شهرری به دلیل اختلاف بین شهرداری و شرکت برق

ایسنا:رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران گفت: بیشتر بوستان‌های منطقه ۲۰ و شهرری با مشکل خاموشی رو به رو هستند.

احمد صادقی در یکصدو شصت و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران در قالب تذکری با بیان اینکه منطقه ۲۰ نیاز به توجه ویژه دارد، گفت: امیدواریم حضور شهردار جدید منطقه به تسریع در اجرای پروژه‌ها منجر شود.

وی با بیان اینکه روشنایی بوستان‌ها موضوع بسیار مهمی است تاکید کرد: بیشتر بوستان‌های منطقه ۲۰ و شهرری با مشکل خاموشی رو به رو هستند و دلیل آن اختلاف بین شهرداری و شرکت توزیع نیروی برق است؛ این خاموشی باعث تجمع معتادان در بوستان‌ها شده و فضای ناامنی را ایجاد کرده که نیاز به پیگیری جدی دارد.

صادقی ادامه داد: زمین خاکی محله جوانمرد قصاب سال‌های زیادی نیمه کاره رها شده و یکی از سرمایه‌گذاران محلی درخواست داشت که این زمین را تجهیز و به صورت رایگان در اختیار شهروندان محله قرار دهد که توافقات خوبی با سرمایه‌گذار صورت گرفت و درخواست ما این است که پیگیری‌ها را در این خصوص تداوم یابد.

لزوم اتخاذ امتیازات ویژه برای نواحی در حوزه خدمات شهری

مهدی پیرهادی در یکصد و شصت و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه پاکبانان باید از ساعت چهار صبح به خیابان‌ها بیایند و تا شب فعالیت کنند، گفت: امتیازاتی در گذشته برای نواحی در نظر گرفته شده بود و درخواست بنده این است که شهرداری در حوزه خدمات شهری، امتیازات مشخصی را برای نواحی در نظر بگیرد و وضعیت حقوق و دستمزد و گروه شغلی این افراد را مورد توجه قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه قم و اراک در ۲ روز گذشته تعطیل بودند، افزود: باید تغییراتی در قانون هوای پاک صورت بگیرد؛ چراکه برای ذرات کمتر از ۱۰ میکرون در قانون، موردی دیده نمی‌شود.

پیرهادی تأکید کرد: در چند سال اخیر، هرساله بنده پیش از آغاز آلودگی هوا در زمستان تأکید کردم که دستگاه‌های مربوطه باید اقدامات خود را آغاز کنند، وزارت نیرو یکی از دستگاه‌هایی است که باید از امروز تلاش خود را آغاز کند و وزارت نفت نیز توضیح دهد که برای طرح «کهاب» چه اقدامی انجام داده است.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه سازمان استاندارد در اجرای قانون هوای پاک مجموعه‌ای پیشرو بوده است، ادامه داد: اقدامات سازمان استاندارد قابل تقدیر است. بنده با سازمان استاندارد تماس گرفتم و اعلام کردند که استاندارد تمام خودروهایی که وارد شده را تأیید کردند و این حاشیه سازی‌ها از سوی کسانی است که تمایلی به وارادات خودروهای با کیفیت ندارند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha