۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۸
فوری/ نیم میلیون تهرانی پاداش می‌گیرند + جزییات و شرایط

" کامبیزناظریان " اعلام کرد: : تاکنون بالغ بر ۶۰میلیارد تومان پاداش صرفه جویی مصرف برق به مشترکان پایتخت تعلق گرفت.

ایلنا: از وزارت نیرو، کامبیزناظریان " با بیان اینکه روز دوشنبه مورخ سوم مرداد ماه ۱۴۰۲ میزان مصرف برق کشور نصاب جدید ۷۲ هزار و ۷۲۴ مگاوات را ثبت کرد گفت: افزایش سه هزار و ۲۰۰ مگاواتی تقاضای مصرف برق نیاز به تامین پنج نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی دارد.

ناظریان با اشاره به جزییات طرح پاداش صرفه‌جویی در بخش خانگی عنوان کرد: اتخاذ سیاست‌های تشویق محور کمک موثری به رعایت الگوی مصرف کرده است و بیش از یک و نیم میلیون مشترک خانگی شهر تهران با کاهش مصرف برق در ماه‌های خرداد و تیر نسبت به سال گذشته مشمول پاداش صرفه جویی بالغ بر ۶۰میلیارد تومان شده‌اند.

وی یادآور شد: میانگین صرفه‌جویی انجام شده توسط مشترکانی که موفق به کاهش مصرف برق نسبت به سال گذشته شدند، بالغ بر ۲۰ درصد بوده است.

همچنین ضمن تشکر از همراهی مشترکان برق پایتخت در مدیریت مصرف برق افزود: بخش عمده‌ای از مصرف برق در بخش خانگی مربوط به سامانه‌های سرمایشی است و تنظیم دمای کولرهای گازی بر روی عدد ۲۴ درجه سانتی‌گراد و استفاده از دور کند کولرهای آبی می‌تواند در کاهش مصرف برق بسیار موثر باشد.

ناظریان خاطرنشان کرد: خودداری از استفاده همزمان از وسایل برقی پرمصرف به ویژه در ساعات اوج بار نیز کمک شایان توجهی به حفظ پایداری شبکه برق در سراسر کشور خواهد کرد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها