۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۹
رتبه اول بانک پاسارگاد در خاورمیانه بر اساس معیار بازده سرمایه

بانک پاسارگاد به‌عنوان تنها بانک ایرانی حاضر در فهرست هزار بانک برتر جهان سال ۲۰۲۳ از طرف نشریه بنکر، رتبه اول خاورمیانه و دوم جهان در معیار بازده سرمایه (ROC) و رتبه اول خاورمیانه و ۱۵ جهان در معیار بازده دارایی (ROA) را به خود اختصاص داد.

به گزارش فردای اقتصاد و به نقل ازروابط‌عمومی بانک پاسارگاد، بر اساس آخرین رتبه‌بندی مؤسسه بنکر که در ماه جولای ۲۰۲۳ منتشر شد، بانک پاسارگاد به‌عنوان تنها بانک ایرانی حاضر در این رتبه‌بندی موفقیت‌های زیادی کسب کرده است.

در این راستا بانک پاسارگاد بر اساس معیار نرخ بازده سرمایه (ROC) با کسب بازده ۴۴.۲۲درصدی با اختلاف زیاد نسبت به سایر بانک‌های منطقه، رتبه اول خاورمیانه و رتبه ۲ جهانی را به خود اختصاص داد و از نظر معیار نرخ بازده دارایی‌ها (ROA) با بازده ۳.۷۱درصدی در رتبه اول خاورمیانه و ۱۵ جهان ایستاد.

کسب رتبه‌ اول در معیارهای ذکر شده با وجود تحریم‌های اقتصادی حاکم بر کشور و افت قابل توجه ارزش پول ملی  میسر شده است. بانک پاسارگاد  با تکیه بر حمایت سهامداران، توان مالی و سرمایه‌انسانی توانست با وجود محدودیت‌های موجود، تمام بانک‌های خاورمیانه را پشت سر بگذارد.

این تنها موفقیت بانک پاسارگاد در رتبه‌بندی ۱۰۰۰ بانک برتر جهان سال ۲۰۲۳ نبود و این بانک با صعود ۱۱۵ پله‌ای خود جایگاه بی‌سابقه ۲۰۵ را به خود اختصاص داد. رشد چشمگیر بانک پاسارگاد نام آن را در صدر فهرست بالاترین رشد سرمایه لایه یک در سطح خاورمیانه نیز قرار داد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار