۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰
پرداخت ۲۴ هزار میلیارد تومان وام در ۲۰ روز

طبق آمارهای وزارت اقتصاد نزدیک به ۱۰۹ هزار نفر از ابتدای تیر ماه تا بیستم همین ماه موفق به دریافت وام ازدواج و فرزندآوری از بانک‌ها شدند.

باشگاه خبرنگاران: وزارت اقتصاد اعلام کرد: از ابتدای سال تا ۲۰ تیر به ۳۹۴ هزار متقاضی وام ازدواج و فرزند، نزدیک به ۵۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط شبکه بانکی پرداخت شده است؛ ۲۰۴ هزار نفر از متقاضیان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به مبلغ ۴۱.۲ همت دریافت کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷ درصد رشد داشته است.

همچنین بنابر اعلام بانک مرکزی تاکنون ۱۹۰ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند به مبلغ ۱۱.۵ هزار میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است که این میزان رشد ۹۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

در همین حال از تیر سال ۱۴۰۱ تاکنون در قبال تسهیلات ودیعه مسکن ۲۷۷ هزار و ۵۳۶ پرونده تشکیل شده که از این تعداد ۲۴۳ هزار و ۶۸۵ نفر به میزان ۱۴.۲ همت تسهیلات دریافت کرده‌اند.

مقایسه این آمار با آمار پرداخت تسهیلات ازدواج و فرزند آوری شبکه بانکی از ابتدای سال تا پایان خرداد ماه امسال نشان می‌دهد که فقط در ۲۰ روز از تیر ماه ۱۰۹ هزار نفر به دریافت‌کنندگان این تسهیلات اضافه شده و در همین بازه قریب به ۲۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات ازدواج و فرزندآوری پرداخت شده است.

از ابتدای امسال تا ۳۱ خرداد ماه امسال، ۱۴۳ هزار و ۴۸۵ نفر معادل ۲۸ هزار و ۹۸۲ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج دریافت کرده‌اند.

براساس این گزارش، متقاضیان در صف دریافت وام ازدواج تا ۳۱/۰۳/۱۴۰۲ تعداد ۳۰۵هزار و ۹۹۸ نفر هستند که از این تعداد ۶۶ هزار و ۴۴۳ نفر با تکمیل مدارک در مرحله تکمیل مدارک و انعقاد قرارداد برای دریافت تسهیلات قرار دارند. علاوه بر این از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا کنون ۴ هزار و ۶۸۱ هزار ایثارگر از این تسهیلات به مبلغ ۴۴۰ میلیون تومان استفاده کرده‌اند.

پرداخت وام فرزندآوری به ۹۶۵ هزار نفر تا پایان خرداد

در حوزه تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری در طول سال ۱۴۰۱ در مجموع ۳۳ هزار و ۱۱۸ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به ۸۲۳ هزار و ۶۵۳ نفر پرداخت شده و از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا ۳۱ خرداد ماه، ۸ هزار و ۶۲۴ میلیارد تومان تسهیلات به ۱۴۱ هزار و ۵۸۹ نفر اعطا شده است.

دراین بخش تعداد متقاضیان در صف از ابتدای سال ۳۰۷هزار و ۵۲۰ نفر است که از این تعداد ۵۰ هزار و ۴۱۶ نفر در مراحل تکمیل پرونده و انعقاد قرارداد برای اخذ تسهیلات فرزندآوری هستند.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار