۱۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۸
منظور قالیباف از گفتن «کشور نیازمند تصمیمات شجاعانه، سخت و تلخ است» چه بوده؟

توضیحات خبرگزاری خانه ملت درباره «تصمیمات سخت»

خانه ملت: در واکنش به خبرسازی‌های دروغین مبتنی بر یکی از جملات رئیس مجلس درباره عبارت «تصمیمات سخت»، توضیحات خبرگزاری خانه ملت منتشر شد.

در واکنش به خبرسازی‌های دروغین مبتنی بر یکی از جملات رئیس مجلس درباره عبارت «تصمیمات سخت»، توضیحات خبرگزاری خانه ملت به شرح ذیل منتشر شد؛

در روزهای اخیر یکی از جملات رئیس مجلس در جمع اعضای نظام مهندسی ساختمان، بازتاب گسترده‌ای در فضای شبکه‌های اجتماعی و برخی رسانه‌ها داشته و البته در این میان برخی یا به تصور این که تاکنون چنین تاکیداتی از سوی دکتر قالیباف انجام نشده یا به قصد تخریب، درباره آن دست به خیال‌نویسی نیز زده اند!

دکتر قالیباف در این نشست که هفته گذشته برگزار شد دربخشی که درباره الزامات برنامه هفتم توسعه سخن می‌گوید، تاکید کرده بود: «...کشور نیازمند تصمیمات شجاعانه، سخت و تلخ است که باید بگیریم و پای آن بایستیم تا با یک برنامه ۵ ساله ثبات اقتصادی را به کشور برگردانیم».برخی از روی عدم اطلاع و برخی دیگر از جمله رسانه‌های معاند فارسی زبان با هدف تخریب رئیس مجلس، این جمله را غلط به موضوع بنزین متصل کرده و حتی ادعا کرده‌اند که در همین روزها قیمت بنزین گران خواهد شد! این ادعای خلاف واقع درحالی است که ؛

اولا این ادعا، خیال پردازی و غیرواقعی بوده و کوچکترین نسبتی با صحبت‌های رئیس مجلس ندارد.

ثانیا این نخستین بار نیست که رئیس مجلس بر لزوم اتخاذ تصمیم‌های شجاعانه و سخت، تاکید دارد. در سال‌های اخیر به خصوص در ۳ سال گذشته، آقای قالیباف بارها از تصمیم‌های سخت و شجاعانه‌ای سخن گفته و در نقطه کانونی آن بر «جهاد تصمیم» به عنوان یکی از ویژگی‌های مدیریت کشور در شرایط کنونی بارها تاکید کرده و گفته بود که این گونه تصمیم ها، لازمه اصلاح حکمرانی و حل مسائل است. از جمله:

۳۱ خرداد ۱۴۰۲؛ مراسم بزرگداشت سالروز شهادت شهید چمران: «...تغییر و تحول و بازسازی نظام حکمرانی در کشور نیازمند تصمیماتی است و افرادی که می‌خواهند تصمیم بگیرند باید بدانند که تصمیمات «سخت و تلخ» باید بگیرند...در جهاد تصمیم باید شجاعت در تصمیم گیری داشته باشند».

۲۸ فروردین ۱۴۰۲؛ نشست زنان و مشارکت سیاسی: «باید بتوانیم با تصمیمات مهم و شجاعانه در همۀ عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و به‌ویژه با اولویت اقتصادی، مسائل را حل کنیم.»

۲ شهریور ۱۴۰۱؛ جلسه نظارت ستادی از استان لرستان: «به مدیران قوی و امین در کشور باید اجازه و میدان داده شود تا با شجاعت تصمیم بگیرند. امروز تحول در کشور و حل مشکلات نیازمند شجاعت در مدیران است تا بتوانند خردمندانه مشکلات را حل کنند».

۲۸ فروردین ۱۴۰۱؛ نشست مشترک دولت و مجلس: «جهاد تصمیم رمز تبدیل فرصت‌های با ریسک به تحولات بزرگ در کشور است. در سال ۱۴۰۱ در آستانۀ تنظیم برنامۀ هفتم توسعه هستیم، لذا باید اجازه دهیم تصمیمات شجاعانه گرفته شود، چراکه با تصمیم‌های بزرگ می‌توانیم جراحی‌های بزرگ و تحولات بزرگی را ایجاد کنیم... تأخیر و تردید و تغییر نباید دامن جبهه انقلاب را در تصمیمات شجاعانه بگیرد.»

* ۱۶ دی ۱۴۰۱؛ یادواره شهدای شهرستان نی ریز استان فارس: «...ما در اقتصاد نیازمند تصمیمات دقیق و شجاعانه هستیم تا بتوانیم شرایط را تغییر دهیم».

در حقیقت جهاد تصمیم کلید واژه اساسی رئیس مجلس درباره موضوعات اساسی کشور است.دکتر قالیباف تاکید دارد که تصمیم‌ها «باید شجاعانه و با مسئولیت‌پذیری باشد، ... و حاضر باشی آبرو و مال و جان خود را در راه آن بگذاری».

کمترین انتظار از کسانی که دست به تحلیل و تفسیر می‌زنند این است که قبل از آن که بخواهند مطلبی نگارش کنند، اندکی برای بررسی سخنرانی‌های گذشته وقت بگذارند تا اگر به سوالات شان پاسخ داده نشد، آنگاه دست به تحلیل‌سازی بزنند./

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 5
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۰۹:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۴
    آن از جراحی اقتصادی دولت رییسی که مردم کشور وبازنشستگان را با گرانی وابر تورم بیچاره و بد بخت کرده است واین از تصمیم سخت تلخ قالیباف که بازنشستگان ومردم باید کاسه گدایی به دست بگیرندواز کشور های همسایه درخواست غذا و آب بکنند....پس تا حالا چکار می کردید و کجا بودید.....

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار