۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۳
عرضه لاستیک به قیمت مصرف کننده از سوی واحد تولیدی جرم است

تولیدکنندکان لاستیک، تولیدات خود را تنها به قیمت درب کارخانه می نوانند، بفروشند.

محمد رضا گنجی عضو هیات مدیره انجمن صنفی صنعت لاستیک  در گفتگو با فردای اقتصاد با اشاره به عرضه لاستیک بصورت مستقیم و با قیمت دولتی از سوی کارخانه های تولید کننده، اعلام کرد : عرضه لاستیک به قیمت مصرف کننده از سوی واحد تولیدی خلاف قانون است.

وی تاکید کرد: کارخانه های تولید کننده فقط به قیمت درب کارخانه می توانند تولیدات خود را بفروشند و نه به قیمت مصرف کننده.

گنجی افزود: هم اکنون شاهد هستیم که برخی از واحدهای تولید کننده به علت گرانی قیمت ها، لاستیک تولیدی خود را بجای اینکه به نرخ درب کارخانه بفروشند به قیمت مصرف کننده عرضه می کنند که این خلاف قانون است زیرا فقط مغازه دار می تواند به قیمت مصرف کننده بفروشد.

وی در مورد عرضه دولتی قیمت لاستیک تصریح کرد: در واقع کارخانه های تولید کننده باید لاستیک تولیدی خود را به واحدهای صنفی عرضه کنند و این واحد ها نیز به خرده فروش و ازآن پس ازآن به دست مصرف کننده نهایی برسد.

 عضو هیات مدیره انجمن صنفی صنعت لاستیک با بیان اینکه هم اکنون ۲۴ هزار واحد خرده فروشی لاستیک در کشور مشغول به فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: عرضه و فروش لاستیک به قیمت مصرف کننده از سوی کارخانه های تولید کننده، منجر به تعطیلی این واحدها خواهد شد.   

وی با بیان اینکه نام لاستیک سهمیه‌ای روشی برای مدیریت بازار لاستیک است. افزود: بر این اساس بخشی از تولیدات تایرسازان دولتی با نرخ دولتی روانه بازار می‌شود تا تقاضای مصرف‌کنندگان پاسخ داده شود.

گنجی ادامه داد: البته شرایط ثبت‌نام لاستیک دولتی خاص است و هر مالک خودرو در طول یکسال قادر است یکبار از سهمیه خود و آن هم فقط از سوی واحدهای صنفی و به قیمت مصرف کننده استفاده کند. بخش دیگر تولیدات این شرکت‌ها نیز با قیمت آزاد در بازار فروخته خواهد شد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار