۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۹
سرنوشت افرادی که اطلاعات محرمانه معاملات بورس را لو دادند

سخنگوی سازمان بورس با اشاره به انتشار غیرقانونی بخشی از اطلاعات محرمانه معاملات بازار سرمایه، از اخراج افراد خاطی خبر داد.

تسنیم: بر اساس اعلام امیرمهدی صبائی سخنگوی سازمان بورس، این سازمان در راستای نخستین اقدام نظارتی خود، پس از انتشار غیرقانونی بخشی از اطلاعات محرمانه معاملات بازار سرمایه، افراد خاطی را اخراج کرد. همچنین این موضوع نزد مراجع قانونی برای مجازات متخلفین در حال پیگیری قرار دارد.

گفتنی است اگرچه تاکنون جزییات بیشتری در مورد نحوه ی تخلف و اطلاعات محرمانه منتشر شده در دسترس نیست، اما مشخصا انتظار می‌رود تا سازمان بورس نسبت به تخلفات رخ داده شفاف‌سازی بیشتری کند و به طور کامل در مورد این موضوع توضیح دهد.

همچنین گفتنی است اگر این تخلفات سبب سود و زیان افراد در طی معاملات بازار سهام شده است باید نسبت به ابطال معاملات و بازگردادندن سود و زیان آنها اقدامات مقتضی از سوی سازمان بورس صورت گیرد. از طرفی به نظر می‌رسد صرف اخراج تخلف‌کنندگان نباید در دستور کار باشد و نهادهای نظارتی با ورود به این پرونده، مجازات مقتضی را در خصوص متخلفان اعمال کنند چرا که به هر حال بازار سرمایه، محلی برای حضور سرمایه ی همه ی آحاد جامعه است و ذی نفعان آن تمامی مردم محسوب می‌شوند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha