۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۷
شرایط وام ویژه ازدواج به زوجین دهه شصتی

با امضای تفاهمنامه‌ای بین معاونت امور زنان و خانواده با بانک قرض الحسنه مهر ایران، اعطای تسهیلات ویژه به زوجین دهه شصتی ساکن در روستا و بیمه آنها عملیاتی شد.

ایسنا: انسیه خزعلی؛ معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده، صبح امروز در جلسه‌ای مشترک که با حضور مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در محل این معاونت تشکیل شد، وعده خود را که در هفته ملی خانواده، در خصوص حمایت از ازدواج زوجین دهه شصتی ساکن روستا، مطرح کرده بود، عملیاتی کرد.

در این نشست، تفاهمنامه مشترکی بین معاونت امور زنان و خانواده با بانک قرض الحسنه مهر ایران جهت اعطای تسهیلات جهیزیه و با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به منظور پوشش بیمه زوجین دهه شصتی ساکن روستا و اعطای تسهیلات ازدواج این جوانان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، خزعلی در این نشست ابراز امیدواری کرد که در سال پیش رو بتوان همین تسهیلات ویژه را به زوجین دهه شصتی ساکن در شهر نیز تعمیم داد.

همچنین سید سعید شمسی نژاد؛ مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با ارائه گزارشی از تسهیل روند ارائه تسهیلات به متقاضیان این بانک از جمله شرکت‌های دانش‌بنیان و هیاتهای مذهبی اظهار امیدواری کرد که افزایش تعاملات در راستای این تفاهمنامه موجب حل مسئله ازدواج جوانان شود.

همچنین بیت اله برقراری؛ مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ضمن ابراز خوشحالی از این حرکت خاطرنشان کرد: با توجه به فرمایش حضرت امام (ره) که معتقد بودند عشایر ذخایر این انقلاب هستند، امروز شاهد هستیم که عشایر و روستاییان در تمام صحنه‌های انقلاب حضور موثر داشتند و بسیار جای خرسندی است که دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به این قشر دارد.

وی افزود: در مسئله جمعیت، حمایت از ازدواج جوانان مجرد دهه شصتی یک ضرورت است.

لازم به ذکر است دکتر انسیه خزعلی در هفته ملی خانواده، وعده ارائه تسهیلات ویژه ازدواج از جمله جهیزیه و بیمه برای زوجین دهه شصتی ساکن در روستا را داده بود که گام نخست این وعده معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده، صبح امروز عملیاتی شد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 104
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ناشناس IR ۰۱:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
  دهه شصتی کار می خواد خانه می خواد عمری که امثال شما بر باد داد می خواد نه این کارای بی خود وام چندر غاز شما رو، مثلاً دکتر نشسته راهکار داده راهکاری که دادی به درد خودت میخوره
 • ‌کریمی IR ۰۱:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
  چه حمایتی!!!!! یارو نه شغل داره و نه پول چطوری میخواد ازدواج کنه
 • ابوالفضل رضایی IR ۰۸:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
  همش دروغ میگیدماهیچ خدمتی ازشماهانمیخوایم فقط به شعورمون توهین نکنید هروقت وام فرزندی روتونستین بدین اونوقت برین دنبال وام ویژه دهه شصتی شماهااون بالا جارمیزنیدفلان وام درعمل میری بانک میگن چیزی برای مانیومده مثل همین وام فرزندی که چندماهه پیگیرم ومیگن اعتباری نداریم امثال بانک صادرات
 • یزدان IR ۱۰:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۶
  واضح تر توضیح میدادید. چه نوع تسهیلاتی و چه بیمه ای؟

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار