۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۸
حمل‌ونقل عمومی برای دانش‌آموزان و دانشجویان رایگان شد

مدیرکل حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران از رایگان شدن وسایل حمل‌ونقل برای دانش‌آموزان و دانشجویان خبر داد.

ایلنا: مهدی گلشنی مدیر کل حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران گفت: ستاد استقبال از مهر تشکیل شده تا در حوزه‌های مختلف شهری آمادگی برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها داشته باشیم. کمیته حمل‌ونقل و ترافیک ستاد استقبال از مهر فعال است و پیشنهاد شناورسازی ساعت کاری ادارات و مدارس را برای کاهش بار ترافیکی داده‌ایم.

مدیر کل حمل‌ونقل عمومی شهرداری تهران گفت: شناورسازی ساعت کاری بر کاهش فشار بر حمل‌ونقل عمومی هم تاثیرگذار بوده است و شاهد ۱۰ درصد حجم مسافر در ساعات پیک مصرف بودیم.

وی ادامه داد: دغدغه آموزش و پرورش مادران شاغلی هستند که باید فرزندان خود را به مدرسه ببرند. اما این شناورسازی به مادران این امکان را می‌دهد تا هم فرزندان را سر وقت برسانند و هم خودشان به موقع به سر کار بروند.

گلشنی افزود: چون برخی از دستگاه‌ها ممکن است شناورسازی را اعمال نکنند جای نگرانی برای بروز برخی مشکلات برای والدین دارای فرزند مدرسه‌ای وجود دارد.

وی افزود: بازارهای میوه و تره بار همیشه ساعت ۸ شروع به کار می‌کنند که در حال رایزنی هستیم که از ۸ و نیم شروع شود. در مراکز دانشگاهی درصدد هستیم ۱۰ روز تدریس اولیه مجازی شود و به طور کلی درصدد هستیم که ساعت شروع آنها هم از ۸ به ۸ و نیم تغییر پیدا کند البته این موضوع با موافقت وزارت علوم انجام خواهد شد.

گلشنی در ادامه باین کرد: در بحث ناوگان اتوبوس رانی ۴۳۰ دستگاه در حال اورهال است که تا پایان شهریور به مدار اضافه می‌شود و در حال جذب ۱۰۰ نفر راننده هم هستیم. ۲ هزار دستگاه قرارداد برای خرید اتوبوس‌های جدید داریم که از شهریور و مهر کم کم به سیستم اضافه می‌شود و تا یک و نیم سال بعد تمام این اتوبوس‌ها به چرخه اضافه می‌شوند. تا پایان شهریور ۱۲ رام قطار اورهال می‌شوند تا به سیستم اضافه می‌کنیم که کار ۶ دستگاه انجام شده است. ۱۵۰ دستگاه ون به ناوگان تاکسیرانی تا پایان شهریور اضافه می‌کنیم.

وی در پایان گفت: دانش آموزان و دانشجویان در مهر ماه از مترو و اتوبوس می‌توانند رایگان استفاده کنند. شناورسازی ساعت کاری ادارات باعث کاهش ۱۵ درصد ترافیک شد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار