۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۱
تکنولوژی‌های محرک اقتصاد در ۱۰ سال آینده

مجله فورچون در کنار انتخاب لیست ۵۰۰ شرکت برتر آمریکا، از مدیران این شرکتها درباره فرصت‌ها و تهدیدهای صنعت تکنولوژی برای یک دهه آینده اقتصاد یک نظرخواهی انجام داده است.

فردای اقتصاد - مجله فورچون در کنار انتخاب لیست ۵۰۰ شرکت برتر آمریکا از مدیران این شرکتها درباره فرصت‌ها و تهدیدهای صنعت تکنولوژی برای یک دهه آینده اقتصاد یک نظرخواهی هم انجام داده است. 

بر این اساس  بیش از ۸۰ درصد مدیران ارشد شرکتهای برتر آمریکا معتقدند که هوش مصنوعی ( شامل هوش مصنوعی تخمین‌گر، هوش مصنوعی مولد و رباتیک) نقش عمده‌ای در رشد اقتصادی و کسب و کار در یک دهه آینده را ایفا می‌کند.

همچنین ۸ درصد آنها نسل‌های ۵ و ۶ ارتباطی، ۵ درصد اینترنت اشیا و ۳ درصد واقعیت مجازی را به عنوان تکنولوژی‌های اصلی پیش‌برنده اقتصاد و کسب و کار در یک دهه آینده معرفی کرده‌اند.  

بر اساس این نظرخواهی رکود و تورم همچنان مهمترین عوامل تهدید کننده فضای کسب و کار هستند. همچنین امنیت سایبری با ۲۲ درصد یکی از مهمترین دغدغه‌های مدیران در یک دهه آینده است. 

ورود و خروج نیروهای نخبه از شرکتها هم با ۱۶ درصد و تحولات سیاسی جغرافیایی با ۱۳ درصد در رده‌های بعدی تهدیدهای کسب و کارها به شمار می‌روند.

مدیران ۵۰۰ شرکت برتر آمریکا جیمی دیمون، ساتیا نادلا و تیم کوک را به عنوان بهترین مدیران عامل و جنگ تراشه نوشته کریس میلر به عنوان بهترین کتاب انتخاب کرده‌اند.

تکنولوژی‌های محرک اقتصاد در ۱۰ سال آینده

تکنولوژی‌های محرک اقتصاد در ۱۰ سال آینده

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

تک شاخ

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار