چگونه مخاطبان را با ارائه خود همراه کنیم؟

سه پیشنهاد هاروارد بیزنس ری‌ویو
۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۶
چگونه مخاطبان را با ارائه خود همراه کنیم؟

فردای اقتصاد: برای تبدیل شدن به یک مجری عالی، باید در هنر جلب توجه مخاطبان خود و حفظ آن تسلط داشته باشید. نشریه هاروارد بیزنس ری‌ویو سه تکنیک پیشنهاد کرده است که می‌توانید از آنها برای جذب مخاطب مانند یک فرد حرفه‌ای استفاده کنید.

فیزیکی. چه در حال ارائه حضوری یا برگزاری یک جلسه مجازی باشید، به این فکر کنید که چگونه می‌توانید مخاطبان خود را به حرکت درآورید. یک دعوت ساده مانند «مخاطب قرار دادن فرد کنار خود و سلام کردن به او» یا استفاده گزاره «اگر  X،Y  یا Z ، آنگاه دست خود را بالا ببرید» می‌تواند آنها را درگیر بحث کند. هدف شما این است که مخاطبان خود را به شرکت‌کنندگان تبدیل کنید، نه فقط به ناظران.

ذهنی. با تقویت تعامل، با تمایل مخاطبان به خارج شدن از بحث یا همزمان انجام کارهای دیگر، مقابله کنید. شما می‌توانید این کار را با پرسیدن پرسش‌های مستقیم، ترکیب جملات یا داده‌های تحریک‌آمیز و معرفی قیاس‌های هوشمندانه و شگفت‌انگیز انجام دهید تا ذهن آن‌ها را درگیر کنید.

کلامی. از زبان برای دعوت مخاطبان خود استفاده کنید. در صورت امکان نام شرکت‌کنندگان را ذکر کنید و از عباراتی مانند "همانطور که می‌دانید ..." یا "امروز، شما یاد خواهید گرفت..." برای خطاب مستقیم به جمعیت استفاده کنید. همچنین می‌توانید تخیل شنوندگان خود را با عباراتی اینچنین تقویت کنید: «چه می‌شد اگر می‌توانستید...» و «این را تصور کنید که...» تا به آنها در تجسم آینده کمک کنید، یا با عبارات «به یاد داشته باشید وقتی که…» یا «به زمانی فکر کنید که…» برای بازگرداندن ذهنشان به محور بحث استفاده کنید.

منبع: HBR

نویسنده: مت آبراهامز

مترجم: شادی آذری حمیدیان

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار