۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۴
ماجرای پرونده برج‌های دوقلوی کیش به مجلس رسید

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس از ورود این کمیسیون به پرونده تخلفات برج‌های دوقلوی کیش خبر داد

تسنیم: کمال علیپور خنکداری نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس در خصوص رسیدگی به موضوع پرونده برج‌های دوقلوی کیش اظهارکرد: کمیسیون عمران پیگیر این مسئله است تا پاسخ دقیقی درباره تخلفات صورت گرفته در مراحل ساخت این پروژه به‌دست آورد.

علیپور تصریح کرد: در ارتباط با تخلفات صورت گرفته در این پروژه، هنوز مشخص نیست که آیا نظام مهندسی گزارش تخلفات را به مراجع قانونی ارائه کرده یا درخواست بازرسی از پروژه برای پیگیری تخلفات سازه‌ای را مطرح کرده و اینکه آیا پیگیری برای تخریب تخلفات سازه‌ای را انجام داده یا خیر.

وی با بیان اینکه هر مرحله از ساخت یک ساختمان یا برج باید از سوی مهندس ناظر به شکل دقیق گزارش شود، گفت: وقتی گزارش صورت می‌گیرد، دستگاهای اجرایی باید براساس گزارش مهندس ناظر عمل کنند. به طور مثال زمانی که مهندس ناظر خطاب به شهردار منطقه اعلام می‌کند که فلان برج یا ساختمان به دلیل تخلفات صورت گرفته اجازه ادامه کار ندارد، از اینجا به بعد مسئولیت تخلفات صورت گرفته توسط پیمانکار متوجه شهرداری می‌شود.

نائب رئیس کمیسیون عمران، با تاکید بر اینکه سازمان نظام مهندسی متولی صدور مجوز و نظارت بر ساختمان‌ها مهندسی به ویژه سازه‌هایی که به شکل بلندمرتبه و برج‌ ساخته شده‌اند است، افزود: معمولاً این سازمان از طریق شرکت‌هایی که توسط به آنها مجوز فعالیت داده، بر نحوه ساخت‌وسازها نظارت می‌کند اما اینکه چه می‌شود که یک برجی در مراحل ساخت دچار مشکلات سازه‌ای می‌شود، این مسئله به ضعف در نظارت نظام مهندسی و دستگاه کارفرمایی بازمی‌گردد.

علیپور خاطرنشان کرد: البته کارشناس نظام مهندسی این امکان را دارد که شخصا طی نامه‌ای به نظام مهندسی، مراتب تخلفات صورت گرفته در مراحل ساخت را توضیح دهد تا نظام مهندسی بر اساس ماده ۱۰۰ راساً به تخلف ورود کند.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار