۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۹
ژاپن از مذاکرات احیای برجام حمایت می‌کند؟

فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن در دیدار با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه اعلام کرد که کشورش از مذاکرات احیای برجام حمایت می‌کند.

تسنیم: امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان بعد از ظهر دوشنبه با فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه با ابلاغ سلام رئیس‌جمهوری کشورمان به نخست وزیر ژاپن، دیدار دو مقام در حاشیه نشست سال گذشته مجمع عمومی ملل متحد و رایزنی‌های انجام شده را نشانه اراده دو کشور برای توسعه روابط دانست.

امیرعبداللهیان شناخت بالای نخست وزیر ژاپن از روابط فی‌مابین و تحولات منطقه را سرمایه ارزشمندی برای ارتقاء تعاملات دو کشور ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه با استقبال از ترسیم نقشه راه همکاری بلند مدت بین دو کشور، بر ضرورت ارتقای روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فی‌مابین تاکید کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار همچنین نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در ارتقاء امنیت انرژی در منطقه خلیج‌فارس را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان تحولات جدید در منطقه را نوید بخش تعمیق همکاریهای دورن منطقه‌ای در راستای ارتقاء ثبات، امنیت و توسعه و رفاه فراگیر قلمداد کرد و نقش ژاپن در حمایت از این روند را حائز اهمیت دانست.

بیشتر بخوانید

موضوع لغو تحریم‌ها و اوکراین محور گفت‌وگوهای امیرعبداللهیان در ژاپن

تشریح موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در خصوص ضرورت راه‌حل سیاسی برای بحران اوکراین از دیگر موضوعات مورد اشاره از سوی وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار بود.

نخست وزیر ژاپن نیز در این دیدار با ابلاغ متقابل سلامهای خود به رئیس‌جمهوری کشورمان، مذاکرات سال گذشته خود با دکتر رئیسی را مهم ارزیابی کرد و بر اهمیت مناسبات تهران و توکیو تاکید کرد.

کیشیدا از تحولات مثبت جدید در منطقه خلیج‌فارس ابراز خرسندی کرد و افزود توکیو از همکاری‌های منطقه‌ای در راستای ارتقاء امنیت پایدار حمایت می‌کند.

وی افزود: ژاپن از احیای مذاکرات میان جمهوری اسلامی ایران و سایر طرفها برای اجرای کامل تعهدات برجامی حمایت می‌کند و آماده کمک به آن است.

نخست وزیر ژاپن همچنین از ادامه تعاملات مثبت میان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران استقبال کرد.

طرفین در این دیدار تحولات مربوط مذاکرات رفع تحریمها و همکاری‌های پادمانی کشورمان با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را نیز مورد گفت‌وگو قرار دادند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha