۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۲
فوری/ وزیر دادگستری از مجلس کارت زرد گرفت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی از دفاعیات وزیر دادگستری در پاسخ به سوال نماینده شازند قانع نشدند.

ایرنا: در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی، سوال محمود احمدی بیغش نماینده شازند و تعدادی دیگر از نمایندگان از امین‌حسین رحیمی وزیر دادگستری در دستور کار قرار گرفت.

درمتن سوال نماینده بیغش از وزیر دادگستری آمده است: «جناب آقای رحیمی علت دخالت شما در روند رسیدگی به پرونده‌های قضایی که مغایرت روشن با اصل ۱۶۰ قانون اساسی دارد چیست؟»

رحیمی وزیر دادگستری در توضیح جزییات این سوال اظهارکرد: احمدی بیغش از زمانی که نماینده شدند با یک تولیدکننده به شدت درگیر بودند، اتهامات این فرد را بیان کردند که قابل پیگیری قضایی است.

وی افزود: این تولیدکننده در زمانی که آقای بیغش نماینده شد یک واحد پتروشیمی در حوزه انتخابیه ایشان ایجاد کرده است و نماینده شازنده خواستار تعطیلی کارخانه‌ای است که ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای احداث آن هزینه شده و می‌گوید که مشکل محیط زیستی دارد در حالی که سازمان محیط‌زیست و سازمان بازرسی اعلام کردند این واحد پتروشیمی هیچ مشکلی ندارد.

رحیمی اظهارکرد: با یک تولیدکننده درگیر شده و می‌گوید که چرا برای این تولیدکننده وقت ملاقات با رئیس مجتمع قضایی گرفتید، آقای بیغش، آقای کریمی، بنده برای شما چقدر وقت ملاقات با مقامات قضایی گرفته ام؟ من فقط برای یک نماینده مجلس و تولیدکننده وقت ملاقات گرفته ام، هیچ دخالتی نداشته ام، ۸۷۰۰ نامه و ملاقات از سوی نمایندگان با مقامات قضایی تا امروز هماهنگ شده است و از نظر قانونی هیچ ایرادی ندارد.

در پایان وکلای ملت با ۸۰ رای موافق، ۱۴۰ رای مخالف، ۱۸ رای ممتنع، اعلام کردند که از پاسخ‌های وزیر دادگستری قانع نشده‌اند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها