۱۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰
نقش «ذوب» در تحول صنعت ساختمان

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در نخستین همایش فناورانه صنعت ساختمان و مسکن اعلام کرد که محصولات جدید ذوب آهن به صنعتی شدن ساخت و ساز مسکن کمک می‌کند.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در نخستین همایش فناورانه صنعت ساختمان و مسکن که ۱۴ شهریور ماه در سالن همایش های مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی با محوریت طرح جهش تولید مسکن برگزار شد ضمن بیان این مطلب  «محصولات جدید ذوب آهن به صنعتی شدن ساخت و ساز مسکن کمک می‌کند»، گفت: خوشبختانه امروز شاهدیم که مرکز تحقیقات وزارت راه، مسکن و شهرسازی به دنبال تحول صنعت ساختمان است تا ضمن بهبود معماری ساختمان، مزایایی همچون کاهش هزینه و افزایش سرعت ساخت و ساز نیز حاصل شود که این امر مستلزم، تغییر در نوع ساخت‌وساز و صنعتی‌سازی است.
مهندس رخصتی اظهار داشت: صنعتی‌سازی در ساخت و ساز نیاز به استفاده از محصولات جدید دارد تا کیفیت، سرعت و ایمنی در ساخت و ساز متحول شود.
وی افزود: جهت مرتفع‌سازی دیگر نمی‌توان از محصولات عمومی استفاده کرد و لذا باید به سمت تولید محصولات جدید با تکنولوژی جدید برویم که در این راستا ذوب آهن تولید انبوه محصولاتی همچون تیرآهن‌های بال پهن را محقق ساخته که مزایای استفاده از آن در راستای شاخص‌های صنعتی سازی است.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به اینکه ایران با ۳۰ میلیون تن تولید رتبه دهم تولید فولاد دنیا را دارد و ظرفیت تولید بیش از ۴۰ میلیون هم موجود است، در حالیکه قبل از انقلاب تنها یک کوره بلند با تولید سالانه ۵۰۰ هزار تن در اختیار داشتیم گفت: با توجه به جمعیت ومصرف سرانه فولاد، هم اکنون با تولید مازاد مواجه هستیم که باید صادر شود و لذا حرکت صنایع فولادی به سمت تولید محصولات خاص مشکلی در تامین محصولات فولادی عمومی ایجاد نمی‌کند.
مهندس رخصتی با اشاره به ضرورت بهره‌گیری بیشتر از سازه‌های فولادی در صنعت ساختمان کشور، گفت: محصولات جدید ذوب آهن به توسعه صنعت ساختمان و صنعتی‌سازی کمک می‌کند و به طور کلی صنعت فولاد کشور برای پاسخگویی به نیازهای جدید باید به سمت تولید فولادهای خاص برود.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: یکی از رویکردهای جدید این مجتمع عظیم صنعتی در بخش فروش که در بورس کالا انجام می‌شود، تعریف سبد محصولات بر اساس نیاز پروژه‌هاست که موجب کاهش هزینه‌های انبوه‌سازان و تسهیل ساخت و ساز است.
وی همچنین به تولید محصولات جدید در شرکت تارابگین ذوب آهن اصفهان از جمله دیوارهای پیش ساخته با ویژگی‌های جدید و همچنین امکان استفاده از سرباره‌های ذوب آهن در تولید بتن‌های خاص نیز اشاره کرد و گفت: امیدوارم این مجتمع عظیم صنعتی که با تولید ریل ملی توسعه حمل و نقل ریلی به عنوان یکی از زیرساخت‌های اصلی کشور را رقم زد، امروز نیز بتواند به عنون همکار مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و سایر نهادهای ذیربط در تحول صنعت ساختمان کشور نقش خود را به خوبی ایفا کند.

 شایان ذکر است که نخستین رویداد فناورانه صنعت ساختمان و مسکن، ۱۴ شهریورماه با حضور مهندس رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس، دکتر غفاری رئیس سازمان ملی زمین و مسکن، مدیرعامل بانک مسکن، سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، رئیس مرکز توسعه و سیاست‌های راهبری وزارت راه و شهرسازی و جمعی از مسئولین و متخصصین و فعالان صنعت ساختمان کشور برگزار شد. در این رویداد پنل‌های تخصصی با عناوین، صنعتی‌سازی و افزایش کیفیت و سرعت ساخت و ساز، اقتصاد مسکن، کاهش هزینه‌ها و روش‌های تامین مالی و صرفه جویی در مصرف انرژی نیز برگزار شد و در پایان هر پنل به سوالات حضار پاسخ داده شد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار