همزمان با رشد حرفه‌ای، این رفتارهای حیاتی را ترک نکنید

سه نقطه ضعف شایع در افرادی که به پیشرفت شغلی می‌رسند
۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۷
همزمان با رشد حرفه‌ای، این رفتارهای حیاتی را ترک نکنید

فردای اقتصاد: یک پارادوکس در زندگی شما وجود دارد که شاید از آن بی‌خبر باشید: هرچقدر که در زندگی حرفه‌ای خود بیشتر رشد می‌کنید، تغییرات مغز شما به گونه‌ای پیش می‌رود که توانایی شما را در ویژگی‌های برتر مدیریتی تضعیف می‌کند. برای مقابله با این مشکل، نشریه هاروارد بیزنس‌ری‌ویو سه رفتار اساسی مدیریتی را معرفی کرده است که هر کسی باید در حین پیشرفت حرفه‌ای خود به آنها متعهد شود و از آنها محافظت کند.

آینده محور بودن: هر چه از نردبان پیشرفت بالاتر بروید، باید به آینده دورتر فکر کنید. پس در مقابل میل به ارزش قائل شدن برای آینده فوری و کوتاه مدت نسبت به آینده بلندمدت، مقاومت کنید. به جای آنکه مدام کیفیت کار امروزتان را چک کنید، باید دائماً کارهای بعدی را بررسی کنید - و مطمئن شوید که برای آن آماده هستید.

روابط خوب با دیگران: هر چه که مسئولیت‌های بزرگتری را می‌پذیرید، این احتمال بیشتر می‌شود که بیش از حد روی استراتژی‌های مهم متمرکز شوید و تمرکزتان را از روابط خود با دیگر افراد کم کنید. در حالی‌که تبدیل شدن به یک رهبر واقعاً متعالی به معنای یافتن تعادل بین مهارت‌های تخصصی و اجتماعی و بین اهداف و افراد است.

توانایی دیدن واقعیت‌ها: قدرت بیشتر باعث می‌شود که افراد نسبت به اهدافی که می‌توانند به آن‌ها برسند، خوشبین‌تر شوند. در برابر این خوش‌بینی بیش از حد، در این راستا تلاش کنید: به داده‌ها، جزئیات و دیدگاه‌های افراد تیم خود توجه کنید و اهداف معقولی را بر اساس آن تعیین کنید.

منبع: HBR

نویسنده: سیان مک انرو

مترجم: شادی آذری حمیدیان

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار