۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۲
این خانه‌ها سنددار می‌شوند

تمام خانه‌های روستایی در برنامه هفتم سنددار می‌شود

ایسنا: رئیس بنیاد مسکن گفت: هم‌اکنون برای حدود ۷۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی سند صادر شده و ان‌شاءالله تا پایان برنامه هفتم این رقم به ۱۰۰ درصد می‌رسد.

اکبر نیکزاد اظهار کرد: در هفته‌های اخیر به طور مرتب در جلسات کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی حاضر می‌شویم و موضوعات مربوط به ماموریتهای بنیاد مسکن در برنامه هفتم توسعه را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

وی افزود: عمده مباحث برنامه هفتم توسعه درخصوص بنیاد مسکن مشابه برنامه ششم است. یکی از این موارد به اجرای طرح‌های هادی مربوط می‌شود. طبق این طرح ۵ تا ۸ درصد اعتبارات عمرانی استان‌ها باید برای اجرای طرح‌های هادی اختصاص داده شود.

رئیس بنیاد مسکن تاکید کرد: در یکی دیگر از موارد پیشنهادی برنامه هفتم دولت مکلف شده سالیانه برای حداقل سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی وام ساخت با نرخ سود ۵ درصد پرداخت کند.

نیکزاد با بیان اینکه سنددار کردن خانه‌های روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر از دیگر موارد در برنامه هفتم توسعه محسوب می‌شود گفت: هم‌اکنون برای حدود ۷۰ درصد واحدهای روستایی سند صادر شده و انشاءالله تا پایان برنامه هفتم این رقم به ۱۰۰ درصد می‌رسد.

به گفته وی همچنین بنیاد مسکن طبق برنامه هفتم توسعه باید نوسازی واحدهای روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر را ادامه دهد. درحال‌حاضر ۵۴ درصد واحدهای روستایی کشور نوسازی شده و برنامه ما این است که تا سال ۱۴۱۰ جشن نوسازی تمامی واحدهای روستایی را برگزار می‌کنیم.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار