۲۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۹
واکنش همتی به خبر تبادل زندانیان با امریکا

همتی در واکنش به خبر تبادل زندانیان با امریکا: چرا روند توافق را طول داده و بعد از سه سال تحمیل هزینه، به همان نقطه اول رسیدید؟ / چرا به رغم ادعای یک دولت مقتدر، نتوانستید برجام را اجرا کنید؛ یا به یک توافق هسته‌ای بهتر، جهت رفع تحریم‌ها دست یابید؟

انتخاب: عبدالناصر همتی  درخصوص آزاد شدن منابع ارزی مسدودی در کره جنوبی نوشت: ایرادی که میتوان گرفت این است که چرا روند توافق را طول داده و بعد از سه سال تحمیل هزینه،به همان نقطه اول رسیدید  چرا اروپا را دور زدید و متوسل به کشورهای منطقه شدید ؟ و مهمتر این که چرا به رغم ادعای یک دولت مقتدر، نتوانستید برجام را اجرا کنید و یا به یک توافق هسته ای بهتر، جهت رفع تحریم ها دست یابید؟

عبدالناصر همتی  درخصوص آزاد شدن منابع ارزی مسدودی در کره جنوبی نوشت: اینکه انتقاد میشود چرا دولت پذیرفته است که منابع ارزی درکره جنوبی برای خرید کالاهای اساسی و دارو باشد ، باید توضیح بدهم که موضوع صرفاً مربوط به  این دولت نیست.در دولت قبل هم پذیرفته شده بود. چرا که هرگونه توافقی خارج از بر جام، همراه با ادامه  تحریم هاست.

ایرادی که میتوان گرفت این است که چرا روند توافق را طول داده و بعد از سه سال تحمیل هزینه،به همان نقطه اول رسیدید ؟ چرا اروپا را دور زدید و متوسل به کشورهای منطقه شدید ؟ و مهمتر این که چرا به رغم ادعای یک دولت مقتدر، نتوانستید برجام را اجرا کنید و یا به یک توافق هسته ای بهتر، جهت رفع تحریم ها دست یابید؟

طعنه‌ی آذری جهرمی به انتشار نتایج ادعایی یک نظرسنجی در رسانه‌های حامی دولت: مجموع آرا ۱۴۲ درصد شده؛ می‌پرسید چطور؟ حق دارید، آموزش ندیده اید...

آیا با آزادسازی درآمدهای ارزی دولت قبل می توان گفت ادعای بدهی ۲۷۰هزار میلیارد تومان منتفی و دولت روحانی خزانه را با مثبت ۳۰هزار میلیارد تومان به دولت جدید تحویل داده؟

دیگر از چاپ پول «بدون پشتوانه» در سال ۱۳۹۸ هم نمی توانید صحبت کنید، چونکه امروز با توافق انجام گرفته، بانک مرکزی میتواند با پشتوانه همان ارز های آزاد شده و از طریق تأمین ارز واردات کالاهای اساسی و دارو، انبساط پولی یک سال گذشته شما را نیز عقیم کند

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها