۱۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۹
اینستاگرام در اروپا جریمه شد

رگولاتور حریم خصوصی ایرلند پس از تحقیقاتی که در خصوص مدیریت دیتای کودکان توسط اینستاگرام انجام گرفت، این پلتفرم را ۴۰۵ میلیون یورو (۴۰۲ میلیون دلار) ‌جریمه کرد.

سخنگوی شرکت مِتا پلتفرمز که شرکت مادر اینستاگرام است، اعلام کرد اینستاگرام قصد دارد در برابر این جریمه، درخواست تجدیدنظر کند.

تحقیقاتی که در سال ۲۰۲۰ آغاز شد، به کاربران خردسال بین ۱۳ تا ۱۷ سال متمرکز بود که اجازه یافتند حسابهای کاربری تجاری داشته باشند که انتشار شماره تلفن و نشانی ایمیل کاربر را راحت‌تر می‌کنند.

سخنگوی کمیسیونر حمایت از دیتای ایرلند که رگولاتور نظارت کننده بر شرکت مِتا پلتفرمز است، اظهار کرد: ما جمعه گذشته تصمیم نهایی را گرفتیم که شامل ۴۰۵ میلیون یورو جریمه است. جزییات کامل این تصمیم، هفته آینده منتشر خواهد شد.

اینستاگرام تنظیماتش را یک سال پیش به‌روزرسانی کرد و از آن زمان، قابلیت‌های جدیدی عرضه کرده تا کاربران خردسال خود را ایمن و اطلاعات آنها را خصوصی نگه دارد.

اینستاگرام خواستار بازبینی شد

سخنگوی مِتا پلتفرمز گفت: اینستاگرام از نحوه محاسبه این جریمه، راضی نیست و خواستار بازبینی تصمیم مذکور است.

رگولاتور ایرلند مسئول نظارت بر فیس بوک، اپل، گوگل و سایر غول‌های فناوری است که مقر مرکزی اروپایی آنها در ایرلند واقع شده است. این رگولاتور ده‌ها تحقیقات از شرکتهای مِتا پلتفرمز شامل فیس‌بوک و واتس‌اپ گشوده است.

بر اساس گزارش رویترز، واتس‌اپ سال میلادی گذشته به دلیل کوتاهی در رعایت مقررات دیتای اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۸، مبلغ ۲۲۵ میلیون یورو جریمه شد.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها