۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۸
برغم افزایش ۸۳ درصدی بهای تمام‌شده در بهار محقق شد

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت : ‌این شرکت فصل بهار را با ثبت رشد ۴۸ درصدی سود خالص پشت سر گذاشت و توانست به میزان ۱۷ هزار و ۹۳۹ میلیارد ریال، بیشترین سود خالص سه‌ماهه خود را محقق کند.

به گزارش فردای اقتصاد، اقتصادعطاالله معروفخانی در گفت‌وگویی با اشاره به روند تصاعدی کسب درآمد فولاد هرمزگان طی یکی دو سال اخیر، بیان کرد: این شرکت با الگوبرداری از سازمان‌های موفق در بازه زمانی یادشده توانست با کسب ۱۰ هزار و ۱۱۶ میلیارد تومان، میزان درامد حاصل از فروش خود را طی چهار ماه نخست امسال بیش از ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دهد.

وی افزود: در سال ۱۴۰۲ استراتژی حفظ و ارتقای بازار داخلی و صادراتی را در پیش گرفتیم. برغم مشکلات ناشی از رکود بازار و کاهش قیمت‌ها به‌ویژه در بازار داخلی و صادراتی، مجموع فروش داخلی و صادراتی شرکت فولاد هرمزگان در چهار ماه نخست سال ۱۴۰۲ با رشد ۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال پیش به ۵۱۵ هزار و ۹۷۲ تن رسیده است. به این ترتیب این شرکت توانست بازارهای داخلی و صادراتی خود را به‌خوبی حفظ و حضور خود را میان رقبا تداوم بخشد.

 رشد ۷۰ درصدی درآمد فروش داخلی

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان خاطرنشان کرد: در حوزه درآمد نیز شرکت در چهار ماه نخست امسال توانست ۵ هزار و ۷۸۰ میلیارد تومان درآمد از فروش محصول خود در بازار داخلی به دست آورد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۷۰ درصدی را نشان می‌دهد.

به گفته وی، همچنین فولاد هرمزگان تا پایان تیرماه سال ۱۴۰۲ موفق شد چهار هزار و ۳۳۶ میلیارد تومان درآمد صادراتی داشته باشد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۱۳ درصدی خبر می‌دهد. مجموع فروش فولاد هرمزگان در بازارهای داخلی و صادراتی طی چهار ماه ابتدایی سال ۱۴۰۲ درآمد ۱۰ هزار و ۱۱۶ میلیارد تومانی را نشان می‌دهد که این میزان در هم‌سنجی با مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۰ درصدی را نشان می‌دهد.

معروفخانی با اشاره به اینکه موفقیت‌های به‌دست‌آمده در حوزه فروش شرکت فولاد هرمزگان نیز همواره با اتخاذ راهبردها و تصمیمات به‌موقع در حوزه مدیریت و با تلاش کارکنان متعهد شرکت به دست آمده است، خاطرنشان کرد: مشارکت ایجادشده در این شرکت مسیر بهبود و رشد در همه عرصه‌های تولید، تعمیرات، ستاد و پشتیبانی را تسهیل کرده است.

 سودآوری فولاد هرمزگان با وجود افزایش شدید بهای تمام‌شده تولید

مدیرعامل فولاد هرمزگان به استراتژی تداوم سودآوری شرکت اشاره کرد و گفت: سال جاری از سوی مقام معظم رهبری «مهار تورم، رشد تولید» نام گرفت و بر همین اساس افزایش تولید و تداوم سودآوری را استراتژی فعالیت خود قرار دادیم و توانستیم بهار را با بهترین عملکرد فعالیت خود در حوزه کسب درآمد و سودآوری پشت سر بگذاریم.

وی با تاکید بر افزایش شدید هزینه‌های تولید در سال جاری، تصریح کرد: بهای تمام‌شده تولید در فولاد هرمزگان طی بهار امسال به ۵۹ هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۸۳ درصدی را نشان می‌دهد. در همین خصوص هزینه‌های اداری، فروش و عمومی این شرکت نیز با رشد ۱۲۵ درصدی، مالیات بر درآمد با رشد ۲۰۹ درصدی و هزینه‌های مالی نیز با رشد ۲۰۱ درصدی در مقایسه با بهار سال گذشته مواجه شده‌اند.

معروفخانی ادامه داد: برغم افزایش سرسام‌آور هزینه‌ها، فولاد هرمزگان عملکرد موفقی در فروش و درآمدزایی و به‌تبع آن سودآوری داشته و با ثبت درآمد ۸۶ هزار و ۳۰۸ میلیارد ریال در بهار، سود خالصی معادل ۱۷ هزار و ۹۳۹ میلیارد ریال را محقق کرده که این میزان سودآوری در بهار در تاریخ فعالیت این شرکت بی‌سابقه است.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه فولاد هرمزگان نیز همانند سایر فولادسازان کشور با مشکلاتی نظیر قطعی برق و گاز و در نتیجه کاهش تولید در اواخر بهار و تابستان مواجه شده است؛ اما با تدابیر اتخاذشده و برنامه‌ریزی‌های خوبی که به ثبت رکوردهای تولید در سه‌ماهه نخست سال جاری منجر شد، محدودیت‌های یادشده نتوانست موجب کاهش سودآوری این شرکت شود که این موضوع نشان از همت والای مدیران شرکت و تحقق استراتژی‌های کلان سازمانی و هلدینگ مبارکه دارد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: از حمایت‌های فولاد مبارکه به‌عنوان شرکت مادر که همواره در زمینه‌های مختلف یاور شرکت بوده است قدردانی کرد وافزود: امید است تا پایان سال جاری با هماهنگی بیشتر بتوان بیش‌ازپیش در شرکت فولاد هرمزگان به شعار «ما می‌توانیم» جامه عمل بپوشانیم و با ثبت رکوردهای جدید در تولید، فروش و سودآوری، عملکردی درخشان در تاریخ شرکت بر جای گذاریم.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار