۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۶
ماجرای بلیت‌های اربعین تقلبی چیست؟

در حالی سایت ۳ کلیک اقدام به فروش چارتری پرواز اربعین ایران‌ایر با قیمت بالا کرده که سخنگوی هما می گوید:‌پروازهای هما در اختیار شرکت چارترکننده یا مرجع فروش دیگری به‌جز ایران‌ایر نیست و قویا این مسئله را تکذیب می‌کنیم.

تسنیم: حسام قربانعلی، درباره فروش بلیت پروازهای اربعین ۱۴۰۲ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بالاتر از قیمت‌های مصوب اظهار کرد: ایران‌ایر هیچ گونه بلیتی در هیچ مرجعی به جز وبسایت هما عرضه نمی‌کند و اگر بلیت ایران ایر در سایت دیگری عرضه شده، «فیک» است.

وی ادامه داد: بعضا گزارش‌هایی دریافت شده که آژانسی برای فردی درخواست بلیت کرده است. هما در هیچ یک از سایت‌های معتبر فروش بلیت،‌ فروش ندارد و هیچکس حق خرید بلیت حتی یک ریال بالاتر از نرخ‌های مصوب را ندارد.

وی بیان کرد: از زائران می‌خواهیم چنانچه به آژانسی مراجعه کرد و قیمت ۴ میلیون و یک ریال مطالبه کردند، مراتب را با شماره تماس ۰۲۱۴۶۶۲۵۱۵۱ به ایران‌ایر  اعلام کنند.

سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت:‌ اینها مجموعه‌هایی هستند که سودجویی می‌کنند. بلیت پروازهای هما در اختیار شرکت چارترکننده یا مرجع فروش دیگری به‌جز ایران‌ایر نیست و قویاً این مسئله را تکذیب می‌کنیم.

قربانعلی اضافه کرد:‌اگر فردی بلیت را از مرجع دیگری خریداری کند،‌ تخلف محرز است. دستگاه‌های نظارتی در حال پایش هستند و هما نیز این مسئله را پایش و بررسی می‌کند.

وی تاکید کرد:‌ از مردم می‌خواهیم بلیت پروازهای اربعین را با قیمت ۲.۵ میلیون تومان در ایام خاص و ۴ میلیون تومان مصوب، بلیت را خریداری نکند.

به گفته وی، طبق بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری ایرلاین‌هایی که وبسایت فروش دارند حق فروش  بلیت غیر از مرجع و وبسایت را ندارند.

به گزارش تسنیم، وبسایت ۳ کلیک در حال فروش بلیت پروازهای اربعین به‌صورت چارتری و با قیمت چند برابر نرخ‌های مصوب است. این وبسایت بلیت پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران را نیز با قیمت حدود ۷.۷ میلیون تومان به فروش می‌رساند.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha