۱۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰
هنگام فروش سکه طلا مراقب باشید

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که هنگام فروش سکه، آن را به قیمت روز از شما می خرند یا درصدی کمتر. برای پاسخ به این سوال در این گزارش همراه ما باشید.

احتمالا برای شما هم پیش آمده که برای فروش سکه به طلافروشی مراجعه کنید و طلافروش سکه را با مبلفی کمتر از شما خریده باشد؛ برای مثال اگر قیمت روز سکه ۱۴میلیون تومان است، طلا فروش با مبلغ ۱۳میلیون و ۸۰۰هزار تومان آن را از شما خریده باشد. 

اگر به طلافروشی‌های مختلف مراجعه کنید، احتمالا این مبلغ متغیر خواهد بود؛ حال سوالی که مطرح می‌شود، این است که آیا چنین کاری منطقی و قانونی است یا خیر؟ آیا طلافروشان حق دارند سکه را با قیمتی کمتر از قیمت روز از شما بخرند؟ رییس اتحادیه طلا و سکه به این سوال پاسخ می‎دهد.

محمد ولی، رییس اتحادیه طلا و جواهر سکه گفت :در بازار محصولات مختلف، شاید تنها طلا باشد که قیمت خاص و مشخصی دارد.  قیمت بازارهای داخلی بر اساس انس جهانی و قیمت ارز در کف بازار تعیین می شود و هرکسی نمیتواند بر اساس نظر شخصی خویش قیمت را لحاظ کند. 

پس هنگام فروش، با توجه به قیمت روز سکه از شما خریداری می‌کنند و می‌توانند با تفاوت ۲۰ تا ۶۰هزار تومان کمتر از قیمت روز، سکه را از شما بخرند؛ نه بیشتر

منبع: اقتصادآنلاین

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها