۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۲
نصف طلب این افراد پرداخت شد

رئیس سازمان چای، از پرداخت ۵۰ درصدی مطالبات چایکاران خبر داد و اضافه کرد: ارزش برگ سبز خریداری شده تاکنون حدود ۱۶۰۰ میلیارد تومان است که ۸۰۰ میلیارد تومان آن به حساب چایکاران واریز شده است.

ایسنا: حبیب جهانساز، با بیان اینکه از ابتدای فصل برداشت چای تاکنون ۱۲۶ هزار و ۵۵۴ تن برگ سبز از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شده است، اظهار کرد: از این میزان برگ سبز خریداری شده، ۴۷ درصد درجه یک و ۵۳ درصد درجه دو است.

وی از تولید ۲۸ هزار و ۴۷۵ تن چای خشک نیز خبر داد و افزود: از نظر تولید برگ سبز چای نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۴۹ درصدی هستیم؛ این در حالی است که در پایان دوره برداشت سال گذشته ۱۱۶ هزار تن برگ سبز خریداری کردیم.

رئیس سازمان چای، با بیان اینکه چین سوم روزهای پایانی خود را سپری می کند و به زودی چین چهارم آغاز می شود، عنوان کرد: این میزان برگ سبز خریداری شده طی ۱۵ سال اخیر بی سابقه بوده است.

جهانساز، همچنین از پرداخت ۵۰ درصدی مطالبات چایکاران خبر داد و اضافه کرد: ارزش برگ سبز خریداری شده تاکنون حدود ۱۶۰۰ میلیارد تومان است که ۸۰۰ میلیارد تومان آن به حساب چایکاران واریز شده است.

وی در ادامه از صادرات حدود ۳۰۰۰ تنی چای خشک خبر داد و بیان کرد: امیدواریم تعادل بین تولید چای داخلی و واردات صورت بگیرد؛ البته با اقدام به موقع وزارت جهاد کشاورزی، شاهد تعادل در بازار خواهیم بود و قرار شده مشوق های صادراتی و کاهش تعهدات ارزی برای صادرکنندگان در نظر گرفته شود.

رئیس سازمان چای از پیش بینی صادرات ۱۰ هزار تنی چای خشک خبر داد و تاکید کرد: توجه به صادرات در بازار چای رونق ایجاد می کند؛ همچنین با نظر کمیته ساماندهی چای، قبل از تعیین تکلیف چای تولیدی امسال، در انبارهای چای سنواتی بسته خواهد ماند.

وی با اشاره به برگزاری نشست هماهنگی وزیر جهاد کشاورزی با تجار و بازرگانان و سندیکای صنعت چای، خاطرنشان کرد: واردکنندگان باید بخشی از چای داخل را خریداری کنند.

جهانساز، در پایان به پرداخت تسهیلات ۶۲ میلیارد تومانی در حوزه چای طی سال گذشته خبر داد و یادآور شد: تسهیلات اصلاح و احیای باغات پس از پایان فصل بهره برداری پرداخت می شود و دستورالعمل سال گذشته ادامه دارد؛ البته امسال در حوزه مکانیزاسیون حدود ۶ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردیم.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها