۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۶
۲ تخلف بزرگ در فروش بلیت پروازهای اربعین

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری عرضه بلیت توسط برخی سایت‌های غیر مجاز و دفاتر فروش و گرانفروشی را تخلفات عمده در فروش بلیت پروازهای اربعین اعلام کرد.

تسنیم: محمد محمدی بخش از صدور ۴ هزار مجوز پروازی برای ایام اربعین خبر داد و گفت: بیش از ۳ هزار مجوز برای شرکت‌های هواپیمایی داخلی در ایام اربعین حسینی صادر شده و هزار مجوز فوق العاده دیگر نیز می‌توانیم صادر کنیم.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۳۰۰ هزار مسافر توسط ناوگان هوایی در ایام اربعین جابه‌جا می‌شوند و شرکت‌های هواپیمایی خارجی نیز برای ایام اربعین اقدام به جابه‌جایی مسافر می‌کنند و قیمت‌گذاری شرکت‌های هواپیمایی خارجی بر اساس دستور العمل خود است اما تمام شرکت‌های هواپیمایی داخلی که توان پرواز به عراق را دارند پای کار سفر اربعین آمده‌اند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: امسال برای جلوگیری از تجمعات خرید بلیت بر روی زیر ساخت‌های سامانه‌های فروش شرکت‌های هواپیمایی برنامه‌ریزی کردیم و شرکت‌های فاقد زیر ساخت‌های لازم از طریق ۶ دفتر فروش برخط اقدام به فروش می‌کنند و تا به امروز ۱۵ هزار زائر از طریق ناوگان هوایی به فرودگاه بغداد و نجف اعزام شده‌اند.

محمدی بخش با بیان اینکه یک مرکز پشتیبان که متشکل از مسئولان استاندارد هوایی، هوانوردی و بین‌الملل همه شرکت‌های هواپیمایی است به صورت شبانه روزی برای رفع مشکلات احتمالی تشکیل شده افزود: یک تیم کامل به صورت ۲۴ ساعته در فرودگاه نجف برای ایجاد تسهیلات مسافری و رفع مشکلات مستقر می‌شوند تا با کمترین تاخیرات سفرهای اربعین انجام شود و در فرودگاه امام خمینی نیز که بیش از ۶۵ درصد زائران از طریق این فرودگاه به عراق اعزام می‌شوند، یک تیم ثابت برای بازرسی متشکل از مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری و سازمان تعزیرات حکومتی مستقر می‌شوند تا به شکایات رسیدگی کنند.

وی در پاسخ به این سوال که از زمان فروش بلیت‌های اربعین با چه تخلفاتی مواجه شده‌اید یادآور شد: عمده تخلفات شامل عرضه بلیت توسط برخی سایت‌های غیر مجاز و دفاتر فروش بود که یا حکم پلمب آنها صادر شده و یا جریمه‌هایی برای آنها در نظر گرفته شده است که البته در این میان با گران فروشی نیز به شدت برخورد می‌کنیم و متخلفان را به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی می‌کنیم.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها