۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۱
آمار نجومی از خانه‌های لوکس در تهران + جزئیات مالیاتی

رئیس سازمان مالیاتی با اشاره به هوشمندسازی روند مالیات ستانی در کشور، قصد و نیت سازمان مالیاتی را اخذ مالیات از دانه درشت‌ها و شرکت هایی که سودهای چند هزار میلیاردی می‌کنند عنوان کرد.

تسنیم: سبحانیان، رئیس سازمان امور و مالیاتی کشور در گفت‌وگویی تلویزیونی ضمن اشاره به میزان مالیات پرداختی مشاغل مختلف در سنوات گذشته گفت: میانگین مالیاتی که متوسط مشاغل در سال ۱۴۰۰ پرداخت کرده‌اند حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده، که این عدد در سال ۱۴۰۱ به نزدیکی ۵ میلیون تومان رسیده است. به عنوان مثال متوسط مالیاتی که دندانپزشکان در سال ۱۴۰۱ پرداخت کرده اند، ۳۵ میلیون تومان در سال بوده که بیشترین میزان مالیات بوده است.

تا کنون ۱۱۰ هزار خانه لوکس فقط در تهران شناسایی شده است

سبحانیان با اشاره به اخذ مالیات از خانه‌ها و خودروهای لوکس گفت: ما هم در حوزه خانه‌های لوکس، خانه‌های خالی و همچنین خودروهای لوکس، طبق قانون عمل می‌کنیم. تا کنون حدود ۲۵۲ هزار خودروی لوکس شناسایی شده و تا کنون ۲.۳ هزار میلیارد تومان از آنها مالیات اخد شده است. از طرفی در امسال عدد خودروهای لوکس به بالای ۳ هزار میلیارد تومان ارتقا پیدا کرده، بنابراین ۲۵۲ هزار خودرو لوکس شناسایی شده در سال گذشته، به ۱۷۰ هر خودرو تقلیل پیدا کرده است و میزان مالیات آنها نیز به ۳ هزار میلیارد تومان رسیده است.

در سال گذشته ملاک شناسایی خانه‌های لوکس خانه‌های ۱۵ میلیارد تومان به بالا، در نظر گرفته شده بود و بر همین اساس حدود ۴۳ هزار خانه ی لوکس در سال ۱۴۰۱ در کل کشور شناسایی شد و ۲.۲ همت از آنها مالیات ستانی شد. لازم به ذکر است ملاک خانه‌های لوکس در سال ۱۴۰۲، به ۲۰ میلیارد تومان ارتقا یافت، که تا کنون تنها در تهران حدود ۱۱۰ هزار خانه ی لوکس شناسایی شده است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار