۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۵
عرضه دام زنده کم شد / منتظر افزایش قیمت گوشت قرمز باشیم؟

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: در زمان حاضر نرخ دام زنده در حدود هر کیلوگرم ۲۰۰هزار تومان است و در نتیجه قیمت هر کیلوگرم گوشت شقه بره نر ایرانی ۴۳۰هزار تومان، بره ماده ۴۱۵هزار تومان و میش ۳۵۰هزار تومان است.

تسنیم: علی‌اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی اظهارکرد: به‌دلیل خشکسالی در سال‌های اخیر و گرانی نهاده‌ها تعداد جمعیت دامی کاهش یافته است و دامداران دام‌های مولد خود را به‌سمت کشتارگاه‌ها برده‌اند.

وی افزود: در امسال نیز با توجه به بارش‌هایی که وجود داشته است، دام خود را نگهداری کرده‌اند تا در ماه‌های آینده که بازار بهتری دارند عرضه کنند و اکنون از علوفه ارزان‌قیمت استفاده می‌کنند.

ئیس اتحادیه گوشت گوسفندی ادامه داد: در زمان حاضر نرخ دام زنده در حدود هر کیلوگرم ۲۰۰ هزار تومان است و در نتیجه قیمت هر کیلوگرم گوشت شقه بره نر ایرانی ۴۳۰ هزار تومان، بره ماده ۴۱۵ هزار تومان و میش ۳۵۰ هزار تومان است.

وی تصریح کرد: گوشت‌های وارداتی منجمد و گرم نیز به بازار آمده است و توسط میادین میوه و تره‌بار به‌صورت بسته‌بندی‌شده با نرخ مصوب توزیع می‌شود که در مقایسه با گوشت‌های ایرانی قیمت کمتری دارند.

ملکی گفت: با عرضه بیشتر گوشت‌های وارداتی قیمت این محصول در بازار متعادل می‌شود که با توجه به سفر رئیس‌جمهوری به کنیا واردات گوشت از این کشور نیز در حال انجام است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی اضافه کرد: با وجود کاهش عرضه گوشت قرمز تقاضا نیز برای خرید این محصول نیز کاهش یافته است اما مهر ماه با افزایش تقاضا برای خرید این محصول مواجه می‌شویم که از حالا باید تدابیر لازم اندیشیده شود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها