۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۴
آزمایش دی‌ان‌ای درباره مرگ پریگوژین چه می‌گوید؟

به گفته کمیته تحقیقات روسیه، هویت همه قربانیان سانحه هوایی اخیر از جمله رئیس گروه واگنر شناسایی و تایید شد.

فارس: به گفته کمیته تحقیقات روسیه، هویت ۱۰ سرنشین کشته شده سانحه سقوط هواپیمایی که نام رئیس گروه واگنر جزو مسافران آن بود، از جمله هویت خود وی شناسایی و تایید شده است.

این کمیته تحقیقاتی اعلام کرد: به عنوان بخشی از تحقیقات سقوط هواپیما در منطقه Tver، بررسی‌های ژنتیکی مولکولی تکمیل شده... هویت هر ده کشته مشخص شده است. (افراد شناسایی شده) با فهرست پرواز مطابقت دارد.

پریگوژین و «دیمتیری اوتکین» معاون او به همراه پنج مسافر دیگر و سه خدمه شامگاه چهارشنبه در سانحه سقوط هواپیما جان باختند. جمعه بازرسان تایید کردند بقایای اجساد همه ۱۰ سرنشین این هواپیما و جعبه سیاه آن پیدا شده است.

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در اولین واکنش به مرگ رئیس گروه واگنر که در ماه ژوئن علیه حاکمیت نظامی روسیه شورش کرده بود، او را فردی با اشتباهات جدی توصیف کرد اما از او به دلیلی نقشش در راستای هدف مشترک مبارزه با رژیم نئونازی‌ در اوکراین تمجید کرد.

در پی این سانحه، برخی رسانه‌ها و رهبران غربی با اتهام‌زنی، پوتین را مسؤول مرگ پریگوژین دانستند. کرملین و رئیس‌جمهور بلاروس که در پایان دادن به شورش مسلحانه واگنرها نقش مهمی ایفا کرد، این ادعاها را شدیداً رد کردند.

پریگوژین بارها از جمله در وقایع ژوئن تاکید کرده بود به پوتین به عنوان فرمانده کل روسیه وفادار مانده و با ریاست وزارت دفاع این کشور اختلاف دارد.

گروه واگنر تنها تشکیلات نظامی بود که از امضای قرارداد با وزارت دفاع روسیه کمی قبل از شورش سرباز زده بود. مسکو بعد از پایان شورش گفت اعضای این گروه در صورت تمایل به ادامه همکاری با وزارت دفاع روسیه باید با آن قرارداد امضا کنند یا به بلاروس بروند. بعد از سقوط هواپیمای پریگوژین رئیس گروه نظامی خصوصی واگنر هم رئیس‌جمهور روسیه به نیروهای این گروه دستور داد سوگند وفاداری به دولت امضا کنند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha