۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۴
افتتاح اولین مرکز بهداشت کار غرب خراسان رضوی به مناسبت هفته دولت

مدیر مجتمع فروکروم جغتای از راه‌اندازی و افتتاح نخستین مرکز بهداشت کار محدوده غرب خراسان رضوی به مناسبت هفته دولت در مجتمع فروکروم جغتای خبر داد.

به گزارش فردای اقتصاد و به نقل از روابط عمومی ایمپاسکو، احسان عزیزی در مراسم افتتاح تصریح کرد: توجه به سلامت و پایش شاخص‌های سلامتی در محیط کار و تاثیر آن در بهبود عملکرد و بهره‌وری اهمیت بسزایی دارد و از همین رو مجتمع فروکروم جغتای اقدام به تجهیز و راه‌اندازی این مرکز کرد.

وی با بیان اینکه افتتاح این مرکز به عنوان اولین مرکز بهداشت کار با هزینه‌ای بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال برای تکمیل سازه و خرید و تعالی تجهیزات در واحد ایمنی انجام شد، خاطرنشان : این مرکز بهداشت با استناد به ماده ۴۷ قانون کار که در رابطه با آیین نامه تاسیس مراکز بهداشت کار افتتاح شده و به واحدهای صنعتی اختیار داده که وقتی بیش از ۵۰۰ نفر نیروی کار در اختیار دارند، امکان تاسیس این مرکز بهداشت برای آنها فراهم است.

مدیر مجتمع فروکروم جغتای ادامه داد: این مرکز بهداشت به منظور تامین سلامت و بهداشت جسمی و روانی کارگران، پیشگیری از حوادث و بیماری‌های شغلی و حفاظت از کارگران از خطراتی است که سلامت آنها را تهدید می‌کند. همچنین با عنایت به شعار سازمان جهانی کار در خصوص «محیط کار ایمن و بهداشتی حق اساسی و بنیادی نیروی کار است» در این مجتمع تاسیس شده است.

وی افزود: برای این مرکز جذب نیروهای تخصصی از حوزه بهداشت و درمان داشتیم و هدف ما تکمیل تجهیزات مستقر برای تعمیق خدمات قابل ارائه تا سطح مداخلات تخصصی است.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار