۱۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۱
پرداخت یارانه دارو به بیماران / تکلیف کارگران و بازنشستگان چه می‌شود؟

صحبت‌هایی در ارتباط با پرداخت یارانه دارو به مصرف‌کننده، ابهامات و سوالات بسیاری به وجود آورده است.

ایلنا: علی عسگری (سرپرست سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در برنامه صف اول تلویزیون) گفت: قرار است از مهرماه یارانه دارو به جای نهادهای بیمه گر به مصرف‌کننده نهایی اختصاص پیدا کند، چراکه گلایه زیادی شده که مبلغ یارانه دارو با تاخیر و یا کم به‌دست افراد می‌رسد.

او افزود: یارانه معیشتی را از تخصیصی که از منابع فروش فرآورده‌های نفتی، مشتقات صادراتی نفت و فروش گاز به ما می‌شود پرداخت می‌کنیم.

پرداخت یارانه دارو به مصرف‌کننده‌ی نهایی در حالی که کارگران نه/ بیست و هفتم از حق بیمه سی درصدی خود را برای درمان در صندوق درمان تامین اجتماعی پس‌انداز می‌کنند و هیچ زمان از دارو و درمان رایگان بهره‌ای ندارند، جای نگرانی دارد.

مروتی بازنشسته‌ی کارگری در این رابطه می‌گوید: داروهای پرمصرف را از شمول بیمه خارج کرده‌اند؛ درمان در تمام مراکز درمانی کشور پولی شده، حالا چطور قرار است یارانه دارو را به مصرف‌کننده بدهند؟ تکلیف کارگران و بازنشستگان که خودشان سهم درمان می‌پردازند چه می‌شود؟ از ما ماهانه پول می‌گیرند ولی قانون الزام و درمان رایگان را اجرا نمی‌کنند!

به گفته وی، این شعارها، بیشتر تبلیغاتی است درغیر این‌صورت به دنبال پایین آوردن هزینه‌های دارویی مردم، نزدیک چهل دارو را از شمول بیمه‌ها خارج نمی‌کردند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها