۱۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۴
آخرین خبرها از مرز عراق؛ چه تعداد اتوبوس به مرز رسیدند؟

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری دلیل ازدحام در مرز مهران را افزایش یکباره زائران برای بازگشت به کشور دانست و گفت: از روز گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ اتوبوس از مرز به استان‌ها منتقل شده است و پیش‌بینی می‌کنیم تعداد سرویس‌ها تا پایان امشب از این تعداد عبور کند.

ایرنا: «داریوش باقر جوان» پنج‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه راه و شهرسازی ایرنا، با اشاره به ازدحام زائران در مرز مهران برای بازگشت به کشور، گفت: زائرانی که طی سه روز به‌تدریج از مرز مهران خارج شده اند، امسال به یکباره در حال ورود به مرز و بازگشت به کشور هستند. ما هم در حال خدماتدهی به زائران سه برابر سال گذشته در مرز مهران هستیم.

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری ادامه داد: از روز گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ اتوبوس از مهران به استان‌ها منتقل شده است و پیش‌بینی می‌کنیم تعداد سرویس‌ها تا پایان امشب از این تعداد عبور کند.

باقرجوان درباره دلیل شکل گیری ازدحام، گفت: به دلیل افزایش یکباره جمعیت موجب شکل گیری ازدحام شده است بنابراین در حال تخلیه مرز مهران هستیم.

به گزارش ایرنا، به دلیل نزدیکی شهرهای زیارتی عراق به مرز مهران، زائران هر ساله برای بازگشت به وطن، این مرز را انتخاب می‌کنند.

در روزهای اخیر هم ستاد مرکزی اربعین با پیش‌بینی افزایش بازگشت زائران در روزهای پسااربعین در اطلاعیه‌ای از افرادی که خودرو شخصی آنها ظرفیت دارد خواست در انتقال زائران در راه مانده مساعدت کنند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها