۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۴
دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای واگذار می‌شود؟

مدیرکل فنی و حرفه‌ای لرستان گفت: مراکز جوار دانشگاه رها نشده‌ بلکه با برنامه TCM به دانشگاه‌ها واگذار شده‌است.

ایسنا: حشمت‌اله معتمدی در رابطه با مراکز جوار دانشگاه، اظهار کرد: این مراکز رها نشده‌اند بلکه برنامه عوض شده به TMC یعنی مرکز مدیریت و افزایش مهارت‌های شغلی که قبلاً به صورت دولتی و به اسم مراکز ASD برگزار می‌شد و ما خودمان مراکز را تجهیز کرده و مربی دولتی می‌فرستادم یا به صورت برون سپاری و خرید خدمات با آموزشگاه‌های آزاد قرارداد می‌بستیم که کار را انجام دهند.

وی ادامه داد: در حال حاضر برنامه عوض شده و مدیریت این مراکز به خود دانشگاه‌ها واگذار شده است، الان ما در سطح استان در تمام دنشگاه‌ها مرکز جوار دانشگاه را داریم و مدیریت دخل و خرج آن با خود دانشگاه‌هاست و براساس چارت فنی‌و حرفه‌ای آموزش داده و برای آزمون به ما معرفی می‌کنند.

معتمدی بیان کرد: در حوزه دانشگاه چون دانشجویان را آموزش می‌دهیم خروجی کار بعد از فارغ‌التحصیلی دانشجویان مشخص می‌شود، اگر بخواهیم بگوییم یک دانشجو تنها با دوره‌های سه ماهه ما به یک مهندس تبدیل شده درست نیست اما ما به توانمندی فرد کمک کردیم و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در رابطه با دانشجویان اینگونه است.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای لرستان تصریح کرد: بالای ۵۰ درصد کارآموزهایی که در مراکز دولتی داریم دانشجویان و فارغ‌التحصیلان هستند.

وی افزود: فرد دانشجو در کنار آموزشی که می‌بیند باید برای دریافت آموزش فنی و حرفه‌ای اراده داشته باشد، برخی از دانشجویان اعتقادی به این آموزش‌ها ندارند و باید انجام شود.

معتمدی ادامه دد: جامعه باید بدانند به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نیاز است و کسی تا احساس نیاز نکند به زور آوردن این افراد سر کلاس فنی و حرفه‌ای جوابگو نیست.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار