۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۵:۴۵
رقابت عربستان با ایران برای داشتن سلاح هسته‌ای‌

اظهارات ولیعهد عربستان درباره دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای

ایرنا: بن سلمان با ابراز نگرانی از دستیابی کشورها به سلاح هسته‌ای گفت: هر کشوری که از سلاح هسته‌ای استفاده کند با همه کشورهای جهان در جنگ خواهد بود و در ادامه مدعی شد: اگر ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد ما هم باید به آن دست پیدا کنیم.

اظهارات ولیعهد عربستان درباره دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی چهارشنبه در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز آمریکا گفت که ریاض به عادی‌سازی روابط با تل آویو به شرط تحقق اهداف فلسطینیان نزدیک می‌شود.

الشرق الاوسط گزارش داد، محمد بن سلمان افزود: مساله فلسطین برای عادی سازی روابط با (رژیم) اسرائیل مهم است.

ولیعهد عربستان سعودی گفت: ریاض هر روز بیشتر به عادی سازی روابط با تل آویو نزدیک می‌شود اما به شرط تحقق اهداف فلسطینی‌ها.

پیش از این روزنامه «ایلاف» اعلام کرده بود که عربستان هرگونه مذاکرات برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را متوقف کرده است.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه با بیان اینکه داشتن سلاح هسته‌ای هیچ فایده‌ای ندارد زیرا نمی‌توان از آن استفاده کرد، افزود: جهان نمی‌تواند هیروشیما جدیدی را تحمل کند.

بن سلمان با ابراز نگرانی از دستیابی کشورها به سلاح هسته‌ای، گفت: هر کشوری که از سلاح هسته‌ای استفاده کند با همه کشورهای جهان در جنگ خواهد بود.

ولیعهد عربستان در ادامه مدعی شد که اگر ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد ما هم باید به آن دست پیدا کنیم.

این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده که سلاح هسته‌ای در دکترین کشور جایگاهی ندارد و رهبر معظم انقلاب نیز استفاده از سلاح هسته‌ای را حرام اعلام کرده است.

محمد بن سلمان همچنین گفت که بن لادن دشمن عربستان سعودی بود، همانطور که او دشمن آمریکا بود.

مشروح این مصاحبه قرار است ساعت ۱ بامداد به وقت ریاض از شبکه فاکس نیوز پخش شود.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha